tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2020

Piłkarze z rocznika 2001 zostają w Tychach

Wyróżniający się zawodnicy grup młodzieżowych zostali docenieni i wyróżnieni przez klub. Kacper Dana podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, z kolei dla Szymona Bielusiaka to już druga umowa z GKS Tychy.

Piłkarze z rocznika 2001 zostają w Tychach
Piłkarze z rocznika 2001 zostają w Tychach · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Urodzony w 2001 roku Szymon Bielusiak swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Chrzcicielu Tychy, skąd na krótki okres czasu trafił do Silentu Dąbrowa Górnicza, gdzie jego trenerami prowadzącymi byli Sebastian Idczak i Sebastian Kokoszka. W 2015 roku razem z przyjściem szkoleniowców dwóch drużyn młodzieżowych „Trójkolorowych”, do GKS trafił również Bielusiak.

Szymon Bielusiak
Szymon Bielusiak · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Szymon jest podstawowym graczem drużyny U-19. Dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi obrońca miał również okazję trenować z pierwszym zespołem GKS Tychy. Obecnie 19-letni zawodnik przygotowuje się z drugą drużyną do startu rozgrywek Haiz IV Ligi.

Kacper Dana
Kacper Dana · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Kolejnym z młodych i wyróżniających się zawodników jest Kacper Dana. 19- letni bramkarz trzy lata temu miał okazję pojechać z pierwszym zespołem na zgrupowanie, a w tym sezonie wychowanek tyskich klubów trenował również pod okiem Tomasza Rogali.

Kontrakty młodych zawodników będą obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.