tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2020
  • 29 lipca 2020

[ZDJĘCIA] Nauka bezpiecznej jazdy w nowoczesnym wydaniu w Tychach

W niedzielę, 26 lipca odbył się dzień otwarty WORD Tychy połączony z piknikiem edukacyjnym. Tego dnia nastąpiło również otwarcie Regionalnego Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień otwarty WORD Tychy i piknik edukacyjny - 26.07.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W programie imprezy przewidziano bezpłatne egzaminy próbne dla kursantów na kierowców (kategoria B - teoria i praktyka). Chętni mogli również skorzystać z możliwości przetestowania symulatorów jazdy na motocyklach i samochodach oraz symulatorów dachowania i zderzeń. Uczestnicy mogli także zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód. Organizatorzy badali również czas reakcji i przeprowadzali zajęcia w alkogoglach. Osoby biorące udział w wydarzeniu mogły też skorzystać z nauki pierwszej pomocy medycznej.

Ponadto w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach otwarto Regionalne Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ośrodek będzie działał pod egidą Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której przewodniczącym jest marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Regionalne Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - 26.07.2020 · fot. Tomasz Żak / UMWS


Regionalne Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to nowoczesny ośrodek edukacyjny i szkoleniowy przeznaczony dla wszystkich użytkowników dróg - od najmłodszych do najstarszych. Został wyposażony między innymi w symulatory dachowania i zderzeń. Podczas zajęć każdy może doświadczyć symulacji dachowania pojazdu w fabrycznym Volvo, takim których wiele jeździ po naszych drogach. To samo dotyczy symulatora zderzeń - w bezpieczny sposób można się przekonać, jakie siły działają na kierowcę i pasażerów podczas zderzenia pojazdu. Na najmłodszych czeka wirtualny tunel. To absolutny hit - dzieci w technologii 3D będą korzystać z wirtualnych dróg, chodników i przejść dla pieszych. Super zabawa i oczywiście nauka, jak bezpiecznie radzić sobie na drodze. Na miejscu będzie można także skorzystać z symulatora jazdy motocyklem.

Ośrodek będzie służył także seniorom. Z myślą o nich zostały zakupione między innymi urządzenia do kontroli czasu reakcji na drodze. Oferta centrum jest skierowana do mieszkańców całego regionu. Będą w nim prowadzone między innymi zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich a nawet przedszkolaków. Takie zajęcia prowadzone są także w ośrodkach w Bytomiu i Dąbrowie Górniczej. Warto zaznaczyć, że jeszcze jesienią tego roku kolejne Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostanie otwarte w ośrodku WORD w Jastrzębiu Zdroju.

- Misją Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest inicjowanie kampanii i projektów związanych z bezpieczeństwem na drogach. Realizujemy także programy edukacji bezpieczeństwa na drodze, współpracując ze świetlicami i ośrodkami Caritas. To samo dotyczy kolonii i obozów wakacyjnych dla najmłodszych. Pod egidą Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbywają się szkolenia służb mundurowe w tym zawodowych strażaków i OSP. Współorganizowane są zloty motocyklowe i rajdy samochodowe - aby możliwie najskuteczniej trafiać do użytkowników dróg. Pamiętamy o rowerzystach i pieszych, rozdając tysiące elementów odblaskowych. Nowy ośrodek to kolejny krok, który wykonujemy ku poprawie bezpieczeństwa drogowego. Edukacja ma także koncentrować się wokół kultury jazdy i zachowania na drodze - akcentuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

ups, BM / tychy.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.