tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2020

Nemanja Nedić nowym piłkarzem GKS Tychy

Podstawowy zawodnik dwukrotnego mistrza Czarnogóry w ostatnich trzech latach, Nemanja Nedić został nowym piłkarzem GKS Tychy. 25-letni Czarnogórzec związał się z tyskim klubem umową, która wejdzie w życie wraz z początkiem nowego sezonu i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Nemanja Nedić nowym piłkarzem GKS Tychy
Nemanja Nedić nowym piłkarzem GKS Tychy · fot. Ł.Sobala / www.pressimages.pl


Nemanja Nedić urodził się 6 kwietnia 1995 roku w Berane, na terenie dawnej Jugosławii. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi (195 cm wzrostu) zawodnik gra na pozycji środkowego obrońcy i dotychczas - z sukcesami - rozwijał swoją piłkarską karierę w rodzimym kraju.

Wychowywał się w klubie Radnički Berane, skąd w 2016 roku trafił do ekstraklasowego OFK Grbalj. Kolejnym krokiem dla Nedicia było przejście do czołowej, czarnogórskiej drużyny FK Sutjeska Niksic. W trakcie trzyletniej gry dla tego klubu dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Czarnogóry (2017/18, 2018/19), a w minionych rozgrywkach został wicemistrzem kraju.

- Naszym priorytetem transferowym było wzmocnienie środka defensywy. Zależało nam na znalezieniu szybkiego stopera, z dobrymi warunkami fizycznymi. Chcieliśmy również aby był to zawodnik ograny, a jednocześnie mogący jeszcze się rozwinąć. Na temat Nemanji zdobyliśmy wiele informacji, także od zawodników, którzy grali z nim lub przeciwko niemu. Głęboko wierzę, że stanie się jednym z filarów tyskiej obrony w kolejnych sezonach - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Prezes KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki i nowy zawodnik GKS Tychy
Prezes KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki i nowy zawodnik GKS Tychy · fot. Ł.Sobala / www.pressimages.pl


W czarnogórskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 111 meczów, w których strzelił trzy bramki. Kolejne trzy trafienia dołożył w 13. spotkaniach Pucharu Czarnogóry. Razem z Sutjeską występował również na arenie międzynarodowej, występując w 12. pojedynkach eliminacji do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

W tyskiej drużynie będzie występował w koszulce z numerem 6 - witamy w Tychach, Nemanja!

Nemanja NEDIĆ
ur. 06.04.1995 r. w Berane
Pozycja: środkowy obrońca
Kluby: Radnički Berane (do 2016), OFK Grbalj (2016-2017), FK Sutjeska Niksic (2017-2020)

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.