tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2020

Urzędy skarbowe na Śląsku będą otwarte 2 dni w tygodniu

Od środy, 22 lipca jest możliwy dostęp do urzędów skarbowych śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Urząd Skarbowy w Tychach
Urzędy skarbowe na Śląsku będą otwarte 2 dni w tygodniu · fot. UM Tychy


bsługa klientów będzie prowadzona przez 2 dni w tygodniu:
  • Środa od 9:00 do 13:00
  • Piątek od 9:00 do 13:00


W pozostałe dni kontakt z urzędami skarbowymi na terenie woj. śląskiego odbywa się poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie. Obsługa telefoniczna w urzędach realizowana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS.

Odwiedzając urząd, czyli o czym należy pamiętać

Dla ograniczenia ryzyka zarażeń obsługa klientów będzie odbywać z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W urzędzie może przebywać jednocześnie 2 interesantów.

Podatnicy mogą przebywać wyłącznie w miejscach obsługi klienta. Nie należy poruszać się dowolnie po urzędzie, nie wolno przekraczać miejsc wyznaczonych, należy stosować się do poleceń pracowników Urzędu. Koniecznym staje się zachowanie dystansu 1,5 m. Przy wejściu do urzędu należy zdezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.

Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa (maseczką, szalikiem, apaszką...)

Jeśli sprawa na to pozwala, należy załatwić ją drogą elektroniczną lub pozostawić pismo w przygotowanej skrzynce podawczej. Na piśmie należy wskazać nr telefonu lub adres e-mail, które pozwolą na skontaktowanie się z podatnikiem.

BM / tychy.info
źródło: Izba Skarbowa w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.