tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2020
  • 26 lipca 2020

[ZDJĘCIA] Na hulajce przez miasto! Ruszył system miejskich hulajnóg

W poniedziałek, 20 lipca w Tychach ruszył system miejskich hulajnóg. Od rana przedstawiciele firmy rozstawili na mieście 120 nowoczesnych hulajnóg. Daje to jedno urządzenie na ok. 1000 mieszkańców.

Ruszył system miejskich hulajnóg - 20.07.2020 · fot. Michał Kasperczyk - radny miasta Tychy


Nowe hulajnogi obsługiwane i serwisowane będą przez tyszan. Pracownicy firmy Easy Ride będą również na bieżąco reagowali na wszystkie nieprawidłowo pozostawione urządzenia. Należy pamiętać, że hulajnogi same źle nie parkują, to użytkownicy często pojazdy zostawiają bezmyślnie. Specjalna aplikacja wymaga od użytkownika zdjęcia prawidłowo zaparkowanej hulajnogi. Te zostawione w sposób nieprawidłowy mogą narazić użytkownika na dodatkowe koszty. Aby uniknąć bezmyślnego porzucania hulajnóg, firma Easy Ride zapewnia, że jej pracownicy będą pracować 7 dni w tygodniu, aby jakość świadczonych usług była na najwyższym poziomie.

Hulajnogi Easy Ride wyróżnia wykonanie ze specjalnego stopu. Posiadają duże 10-calowe koła i przedni amortyzator. Bezpieczeństwo użytkownika jest najważniejsze, dlatego hulajnogi posiadają światło stop i 2 bardzo mocne LEDy przednie, odblaski, dzwonek oraz antypoślizgowy grip.

Cennik:


  • Brak opłaty startowej - czyli 0 zł
  • Minuta jazdy: 45 groszy
  • Postój bez zakończenia w aplikacji: 20 groszy


Abonamenty:
  • Cały dzień - 49 zł
  • Minimalny koszt jazdy to 6,99 zł


Ruszył system miejskich hulajnóg - 20.07.2020
Ruszył system miejskich hulajnóg - 20.07.2020 · fot. Michał Kasperczyk - radny miasta Tychy


Aby rozpocząć jazdę:


1. Ściągnij aplikacje ANYSHARING (piszemy razem, bez spacji)
2. Zainstaluj aplikacje ANYSHARING
3. Zarejestruj się w aplikacji
4. Po włączeniu aplikacji i zalogowaniu w prawym górnym rogu jest ikonka "chłopka" - klikamy w niego
5. Teraz klikamy zakładkę "płatności" i wybieramy formę płatności, a jest dostępna każda możliwa
6. Po zasileniu konta, szukamy na mapie hulajnogi
7. Aby odpalić hulajnogę trzeba zeskanować QR KOD, który znajduje się na każdej hulajnodze ALBO wybrać na mapie i kliknąć tą, która nas interesuje, REZERWACJA a później URUCHOM, teraz możesz jechać wszędzie, natomiast jazdę zakończyć można tylko w strefie wyznaczonej na mapie.

Hulajnogi wciąż zyskują na popularności. Wynika to z ich niewielkich rozmiarów, przystępnej ceny, osiąganych prędkości 25-30 km/h i mobilności. W dodatku są nowoczesne, ciche, łatwe w obsłudze, nie emitują spalin i pozwalają szybko się przemieszczać omijając korki.

- Należy jednak pamiętać, że korzystanie z hulajnóg o napędzie elektrycznym wymaga od użytkownika szczególnej rozwagi. To pojazdy nie zapewniające bezpieczeństwa w przypadku kolizji lub wypadku. Nie chronią nas tak, jak karoseria i systemy bezpieczeństwa samochodu. Dodatkowo z uwagi na małą średnicę kół są bardziej podatne na trudności w zapanowaniu nad pojazdem niż rower w przypadku najechania na przeszkodę, wjechania w dziurę w jezdni lub chodniku albo najechania na krawężnik - komentuje Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy, który zabiegał o utworzenie systemu hulajnóg w naszym mieście.

Osoby korzystające z hulajnóg, zwłaszcza w przypadku pojazdów wypożyczanych na określony czas, najczęściej nie stosują takiego wyposażenia ochronnego jak kask oraz ochraniacze na najbardziej podatne na uraz części ciała. Dodając do tego fakt, że hulajnogi elektryczne mogą rozwijać relatywnie duże prędkości, a dodatkowo są prawie bezgłośne, a więc trudniej zauważalne przez innych uczestników ruchu, ich użytkowanie wiąże się z określonym ryzykiem i odpowiedzialnością użytkujących.

Ponadto, od kiedy w Polsce pojawiły się hulajnogi elektryczne, mówi się o zmianie przepisów. Do dziś osoba, która się nimi porusza, traktowana jest jak pieszy.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.