tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2020

Do grona hokeistów GKS Tychy dołączył kolejny Kanadyjczyk

Mistrzowie Polski kontynuują drugi etap przygotowań do sezonu, a klubowi działacze dokonali kolejnego wzmocnienia. Kolonia zawodników zza oceanu powiększyła się o kolejnego Kanadyjczyka.

17 lipca kontrakt z GKS Tychy podpisał Jean Dupuy
17 lipca kontrakt z GKS Tychy podpisał Jean Dupuy · fot. CHL


17 lipca kontrakt z GKS Tychy podpisał Jean Dupuy, który w trakcie swojej kariery występował na bezpośrednich zapleczach NHL. W lidze AHL rozegrał 137 spotkań. Zdobył w nich 14 bramek i zanotował 22 asysty.

- Jean miał propozycję z innego polskiego zespołu, ale ostatecznie wybrał naszą ofertę. Jego atutami są doskonałe warunki fizyczne i duża uniwersalność na tafli. Może grać na obu skrzydłach lub na środku ataku. Obecność w naszym zespole zawodników zza oceanu i Patryka Wronki na pewno pozwolą mu jeszcze szybciej zaaklimatyzować się w drużynie i spełnić podkładane w nim nadzieje - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

25- letni napastnik po występach na zapleczach NHL zdecydował się na grę w Europie. Najpierw reprezentował barwy Belfast Giants (14 M, 1G + 2A), a następnie francuskiego GAP (16 M, 6 G + 6 A). W obu zespołach miał okazję grać wspólnie z Patrykiem Wronką. Jego umowa z Mistrzami Polski będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.