tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2020

Zderzenie jednośladu i osobówki. LPR zabrał motocyklistę do szpitala

W niedzielę, 19 lipca około godziny 19:30 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i osobówki na ul. Edukacji w rejonie skrzyżowania z ul. Elfów.

Zderzenie osobówki z motocyklem na ul. Edukacji - 19.07.2020 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy, patrole policji i ZRM. Ruch na skrzyżowaniu został całkowicie zablokowany. W zdarzeniu brały udział osobowe BMW i motocykl Suzuki.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w momencie gdy kierowca osobówki wykonywał manewr skrętu w lewo z ul. Edukacji w ul. Elfów. W wyniku zderzenia kierowca motocykla (21 lat) trafił pod opiekę ratowników medycznych. Podjęta została decyzja o konieczności transportu mężczyzny do szpitala drogą lotniczą. W tym celu na miejsce został zadysponowany śmigłowiec LPR - Ratownik 4 . Lądowisko zostało wyznaczone i zabezpieczone przez strażaków JRG Tychy na Placu pod Żyrafą.

Jak ustalili policjanci kierowca BMW w chwili zdarzenia był trzeźwy, a motocykliście zostanie pobrana krew do badań w szpitalu. Dodatkowo okazało się, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki. Działania służb na miejscu zdarzenia trwały około trzech godzin. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze czynności w sprawie tego zdarzenia, która swój finał będzie miała w sądzie.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.