Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 4302

Biegiem po Koronę Gór Polski, by zebrać środki na leczenie Tosi

Anita Białkowska z Tychów jest w trakcie zdobywania Korony Gór Polski biegiem. A to wszystko, żeby pomóc Tosi uzbierać sumę 9 mln zł na potrzebny jej lek, który jest ostatnią nadzieją wygrania z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).

Projekt obejmuje 28 szczytów, każdy zdobyty biegiem. - Ja mogę biegać, jestem silna, moje mięśnie są zdrowe, dlatego wbiegnę na wszystkie szczyty Korony Gór Polski nagłaśniając zbiórkę dla Tosi. U Tosi wykryto SMA typu 2 - potworną chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie - najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serduszko bije. Tosia potrzebuje bardzo drogiego leku, wspólnymi siłami możemy jej pomóc - zwraca uwagę tyszanka.

Tutaj można obserwować, jakie szczyty zdobyła Anita: https://anitab016.wixsite.com/website. Z kolei poniżej publikujemy zbiórkę zorganizowaną przez tyszankę oraz krótki filmik instruktażowy informujący jak wpłacić pieniądze.Loading...


O Tosi:- Diagnoza Tosi - największy szok, jaki przeżyliśmy w życiu... Dalej jednak musimy z tą diagnozą uczyć się żyć, chociaż nasze serca pękają na pół. Wiemy jednak, że dla Tosi musimy zrobić wszystko, aby była jak najbardziej sprawna i mogła być szczęśliwa... Szansą na to jest terapia genowa, która powinna odbyć się "na już", zanim choroba postąpi i zabierze więcej. Od niedawna terapia genowa może odbyć się w Polsce - w szpitalu w Lublinie. To oznacza, że możemy zmniejszyć kwotę zbiórki! Niestety do zebrania wciąż pozostaje bardzo dużo pieniędzy - ponad 5 milionów złotych... - informują rodzice Tosi.BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.