Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 8809

FCA i PSA zaprezentowały nazwę korporacyjną nowej grupy

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że amerykańsko-włoski koncern Fiat Chrysler (FCA) i francuska Groupe PSA mają połączyć siły (nasz artykuł na ten temat znajdziecie tutaj). Teraz FCA i PSA robią duży krok naprzód i ogłaszają nazwę korporacyjną nowej Grupy.

Zgodnie z zapisami umowy o połączeniu, którą ogłoszono 18 grudnia 2019 r., Peugeot SA („Groupe PSA”) i Fiat Chrysler Automobiles NV („FCA”) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) ogłosiły, że będzie to nazwa STELLANTIS.

STELLANTIS jest zakorzeniony w łacińskim czasowniku „stello”, co oznacza „rozjaśniać gwiazdami”. Inspiruje ambitnym połączeniem historycznych marek motoryzacyjnych oraz silnych kultur firmowych, które łącząc się tworzą jednego z nowych liderów w następnej erze mobilności, zachowując jednocześnie całą wyjątkową wartość i wartości jej elementów składowych.

Grupa STELLANTIS połączy skalę prawdziwie globalnego biznesu z wyjątkowym rozmachem i głębokością talentów, know-how i zasobami zdolnymi do zapewnienia zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności na nadchodzące dziesięciolecia.

STELLANTIS


Łacińskie pochodzenie nazwy oddaje hołd bogatej historii jej firm założycielskich, podczas gdy odwołanie się do astronomii oddaje prawdziwego ducha optymizmu, energii i odnowy, napędzających tę zmieniającą branżę fuzję.

Nazwa STELLANTIS będzie używana wyłącznie na poziomie Grupy, jako marka korporacyjna. Kolejnym krokiem w procesie będzie odsłonięcie logo, które wraz z nazwą stanie się identyfikacją marki korporacyjnej. Nazwy i logo marek wchodzących w skład Grupy STELLANTIS pozostaną niezmienione.

Oczekuje się, że zakończenie fuzji nastąpi w pierwszym kwartale 2021 r.

BM / tychy.info

źródło: Groupe PSA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.