tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • 19 lipca 2020

Rośnie nowa część Gemini Park Tychy. Powstanie tu kino

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Nowa część Gemini Park pnie się do góry. Zakończono kolejny etap prac nad rozbudową największej galerii handlowej w Tychach. To jedyna tego typu, tak zaawansowana w pracach inwestycja w regionie.

Tak będzie wyglądać Gemini Park Tychy po rozbudowi
Tak będzie wyglądać Gemini Park Tychy po rozbudowie · fot. materiały prasowe


Rozpoczęta blisko 3 miesiące temu rozbudowa Gemini Park Tychy nabiera tempa. W efekcie prac, mający obecnie 36,6 tys. m kw. obiekt ma zostać powiększony do blisko 44 tys. m kw. powierzchni najmu.

W nowej części, mającej prawie 7 tys. m kw., powstanie nowoczesna strefa rozrywki z wielosalowym kinem, a także kolejnymi restauracjami i kawiarniami. Prace obejmą także strefę gastronomiczną. Ta dzięki rozbudowie również ma być większa. Ponadto inwestor planuje stworzenie strefy zabaw dla dzieci, a także poszerzenie oferty usług.

- Rozbudowa postępuje. Zakończyliśmy już prace ziemne. Wykonano wszystkie słupy poziomu 0. Na placu budowy pracuje około 100 robotników, obecny jest także ciężki sprzęt, w tym m.in. 2 żurawie. Za nami więc etap prac związanych z przygotowaniem inwestycji - to zdanie jako pierwsze mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

I faktycznie, w ostatnich dniach robotnicy zakończyli już roboty ziemne, a także wykonano fundamenty pod nową część. Postawiono także słupy, na których zostanie osadzona kondygnacja parteru. Wykonano też ściany klatki schodowej wraz z szybem windy.

- Na miejscu obecnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem posadzki. Trwają także zaawansowane prace nad kanalizacja pod posadzką. Rozpoczęły się także prace związane z deskowaniem stropu pod przyszłym kinem - wylicza Misztalewski.

Co to oznacza w praktyce?Osoby odwiedzające Gemini Park mogą już zobaczyć pierwsze elementy szkieletu nowej części galerii. - Bryła, która powstanie na tej bazie będzie kontynuacją projektu architektonicznego galerii. Tym samym nowa część wkomponuje się w obiekt już zastany, zarówno elewacją, jak i aranżacją wnętrz - mówi dyrektor obiektu.

Nowa część galerii razem z Gemini Park oraz sąsiadującymi obiektami m.in. Obi i Media Markt stworzy nowoczesne, handlowe Power Center, mające mieć docelowo blisko 100 tys. m kw. powierzchni handlowej.

- Dzięki rozbudowie oferta Gemini Park zyska segment rozrywki. Będziemy mieli także możliwość rozwoju oferty gastronomicznej oraz leisure&activity. Tym samym wzrośnie nasza konkurencyjność na lokalnym rynku oraz zasięg, skąd napływają do nas klienci. Kino z kolei uzupełni ofertę tego typu w Tychach - zapowiada Tomasz Misztalewski.

Jacy najemcy pojawią się w nowej części? - Jesteśmy na etapie rozmów z markami. Zależy nam na tym, aby oferta była unikalna i interesująca, a jednocześnie komplementarna w stosunku do już zastanej, a także stanowiła ciekawą propozycję rozrywkową dla mieszkańców tej części Śląska - infomuje dyrektor obiektu.

- Pierwszych najemców powinniśmy ogłosić już w najbliższych tygodniach. Na pewno nie zabraknie zaskakujących elementów w ofercie. Planujemy np. aby jedna z restauracji była zapleczem gastronomicznym dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która z nami sąsiaduje - mówi Misztalewski.

BM / tychy.info
źródło: Gemini Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj