tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 20 lipca 2020

Michał Stopa z Tychów biegnie wzdłuż wybrzeża, aby pomóc Natalce

13 lipca tyszanin Michał Stopa rozpoczął challenge polegający na przebiegnięciu w możliwie najkrótszym czasie wybrzeża trasą rowerową R10 - od Świnoujścia na Hel - ok. 400 km. Jak sam pisze, wyzwanie nie polega tylko na sprawdzeniu własnych możliwości, ale również na pomocy w zebraniu funduszy dla Natalki Woźniak zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni.- Idąc za genialnym przykładem Michała Fidora oraz Sebastiana Kaczora (pisaliśmy o ich wyprawie tutaj), którym jestem zachwycony, postanowiłem stworzyć swój challenge - przebiegnięcie w możliwie najkrótszym czasie wybrzeża trasą rowerową R10 - od Świnoujścia na Hel - ok. 400 km. Będzie to moje absolutnie ogromne mega wyzwanie, a jednocześnie chciałbym żeby nie było to tylko samo bieganie dla biegania, dla sprawdzenia swoich możliwości, dla własnej satysfakcji, dla radości z przemierzania kolejnych kilometrów, ale również chciałbym pomóc w zebraniu funduszy dla Natalki zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni - informuje Michał Stopa na swoim Instagramie.

Loading...


W ramach pomocy dla Natalki tyszanin zachęca do wpłaty pieniędzy przez system zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto fundacji:
Fundacja „Serca dla Maluszka”
Ul. Kowalska 89, 43-300 Bielsko-Biała
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: Natalia Woźniak

Tutaj można śledzić „kropkę”: activeprogress.eu:8082/swinoujscie-hel/

Michał Stopa z Tychów chce przebiec wybrzeże, aby pomóc Natalce


O Natalce:Natalka urodziła się w listopadzie 2018 roku w Żorach. W skali Apgar zdobyła 10 punktów. Od pierwszych dni życia Natalka jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Do 6. miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Leżąc na brzuszku podnosiła główkę, obracała się na boki za zabawkami oraz ruszała nóżkami. Mijały miesiące a Natalka przestała wykazywać chęci do dalszego poznawania świata. Lekarz zapewniali, że wszystko jest w porządku. Rodzice dziewczynki myśleli, że ma jeszcze czas na rozwój ruchowy, być może jest po prostu leniwa. Aby jej pomóc zaczęli rehabilitację. Ku ich zdziwieniu efekty były bardzo powolne. W 11. miesiącu życia dziecka zdecydowali się skonsultować prywatnie z neurologiem, który zlecił wykonanie badań genetycznych. Dwa dni przed pierwszymi urodzinami otrzymali wstępne wyniki badań. Padła diagnoza: SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

SMA jest chorobą nieuleczalną o podłożu genetycznym, która objawia się słabnięciem, a następnie zanikiem mięśni. W związku z postępującą chorobą dziecko traci sprawność ruchową, co skutkuje brakiem samodzielności. Zaawansowana jej postać atakuje mięśnie płuc i przełyku, co prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania.

Natalka
Natalka choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Trwa internetowa zbiórka pieniędzy · fot. zrzutka.pl


Natalka nie potrafi sama usiąść, nie stoi, nie raczkuje, nie chodzi. Podnoszenie główki z pozycji na brzuchu zanikło. Dzięki podaniu leku (który jest refundowany od 2019 roku) i codziennej rehabilitacji można jedynie zatrzymać chorobę, gdyż na chwilę obecną jest nieuleczalna. Nie można cofnąć jej skutków.

Więcej informacji o Natalce na stronach:


O akcji "Ultra Pomocni" - www.facebook.com/ULTRAPomocni/

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.