tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2020

[FOTO] LPR przetransportował do szpitala miesięczne dziecko

W poniedziałek, 13 lipca około godziny 16:30 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 4 w rejonie ul. Zaręby. Ze zgłoszenia wynikało, że śmigłowiec został zadysponowany celem szybkiego transportu miesięcznego dziecka do specjalistycznego szpitala.

LPR przetransportował do szpitala miesięczne dziecko - 13.07.2020 · fot. 112Tychy


Na miejsce zadysponowany został zastęp JRG Tychy. Pomocy dziecku udzielali już ratownicy naziemnego zespołu ratownictwa medycznego. Pilot LPR posadził maszynę na ul. Sikorskiego, nieopodal miejsca zdarzenia. Po kilku minutach dziecko zostało przetransportowane do śmigłowca, a następnie drogą lotniczą do szpitala w Katowicach Ligocie.

Z uzyskanych przez portal 112Tychy informacji wynika, że powodem interwencji służb ratunkowych było zachłyśnięcie. Na czas lądowania i startu śmigłowca ruch na ul. Sikorskiego w rejonie lądowiska był wstrzymany. Po około czterdziestu minutach działania zostały zakończone.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.