tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2020

Z Tychów do Katowic w 17 minut. Koleje Śląskie zapraszają na pokład

Taniej, szybciej i komfortowo! Dłuższe pociągi jeżdżą na trasie Tychy - Katowice, Katowice - Tychy. W ten sposób Koleje Śląskie reagują na utrudnienia drogowe na trasie DK86 w Katowicach i zachęcają do zmiany środka lokomocji z samochodu na pociąg.

Droga DK 86 zamknięta do odwołania po tym jak pod jednym z wiaduktów osunęła się ziemia - pisaliśmy na ten temat tutaj. To oznacza korki i dłuższy czas przejazdu. Koleje Śląskie zareagowały - w godzinach największego szczytu na trasie kursują wydłużone składy. To ponad 100 pociągów w dni robocze!

Czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich między Tychami a Katowicami to 17 minut. Jadąc samochodem potrzebujemy ponad 30 minut! Jednorazowy bilet kosztuje 4,50 zł. Bilet miesięczny to koszt 120 zł (nie licząc licznych ulg dla: studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dzieci i młodzieży, seniorów itp.). Za tę samą trasę jadąc samochodem jednorazowo musimy zapłacić ponad 15 złotych. Z Kolejami Śląskimi oszczędzamy czas i pieniądze.

Wydłużone składy będą jeździć do odwołania. Na bieżąco są też monitorowane potoki pasażerów i dostępność miejsc.

BM / tychy.info
źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.