tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2020
  • 13 lipca 2020

Od sierpnia zmiany personalne w trzech tyskich parafiach

Początkiem lipca w Katowicach odbyło się nabożeństwo posłania duszpasterzy - arcybiskup Wiktor Skworc wręczył dekrety księżom wikariuszom, którzy od 29 sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich. Wśród nich są księża, który obejmą posługę w trzech parafiach na terenie Tychów.

Kościół Benedykta Opata w Tychach
Kościół Benedykta Opata w Tychach · fot. Parafia


Nowym wikariuszem w Parafii Benedykta Opata będzie ks. Zbigniew Stalmach, który zastąpi zmarłego w maju księdza Andrzeja Filusia, wikariusza parafii i kapelana Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Ksiądz Zbigniew obecnie posługuje w Chorzowie, w Parafii św. Jadwigi. Od wielu lat jest kapelanem szpitali. W Tychach będzie posługiwał tylko w parafii, ponieważ opiekę duszpasterską nad hospicjum przejęła Parafia Ducha Świętego, na terenie której ten obiekt się znajduje. Wcześniej, zanim powstała nowa siedziba hospicjum, zaplecze mieściło się przy kościele pw. Benedykta Opata.

Zmiany personalne dotyczą też Parafii św. Rodziny. Tam nowym wikariuszem zostanie ks. Dariusz Kamiński, który od sierpnia 2017 roku posługiwał w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach. Kapłan zastąpi ks. Krzysztofa Wojdyło, który przejdzie do Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach.

Do duszpasterzy w Parafii św. Krzysztofa w Tychach dołączy ks. Andrzej Ledwin, który dotychczas posługiwał w Parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach.

ar / tychy.info
źródło: Archidiecezja Katowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.