Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2020
  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 3241

Kampania wyborcza na noże. Ktoś niszczy banery kandydatów

W niedzielę, 12 lipca ponownie udamy się do urn, by oddać swój głos na kandydata, który naszym zdaniem powinien zostać Prezydentem RP na najbliższe lata. W mieście wisi sporo plakatów i banerów przedstawiających sylwetki osób ubiegających się o to stanowisko. W miniony weekend część z nich została zniszczona.

zdewastowany baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego
Zdewastowany baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego · fot. Maciej Gramatyka


Reklama zewnętrzna jest nierozłącznym elementem kampanii wyborczych. Im bliżej terminu głosowania, tym więcej pojawia się wielkopowierzchniowych banerów i plakatów z wizerunkami kandydatów. To nieuniknione, by pokazać się wyborcom i powalczyć o lepszy wynik. Niestety, pojawił się również inny proceder - wandalizm.

W minionych dniach w naszym mieście zdewastowano banery wyborcze. Część z nich została zamalowana, inne zostały pocięte. Jeden z takich przypadków miał miejsce przed domem Macieja Gramatyki. - Z nożem na baner na moim płocie. Było jeszcze jasno, byliśmy w domu. Takiej Polski chcemy? - pyta na Facebooku zastępca prezydenta Tychów.

Jak informuje mł. asp. Agnieszka Semik z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, w dniach 20 czerwca oraz 5 lipca doszło do zniszczenia banerów wyborczych na terenie Tychów. Ponieważ wysokość szkody nie przekracza 500 zł czyn ten został zakwalifikowany jako wykroczenie z art. 124 Kodeksu Wykroczeń.

Art. 124. KW Umyślne niszczenie lub uszkadzanie cudzej rzeczy
§ 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
§ 3. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
§ 4. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wybory prezydenckie 2020

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj