tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2020

DK44: Węzeł oddany do ruchu. Co z tymczasowym rondem?

Od piątku, 3 lipca kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego węzła, jaki powstał w ramach modernizacji tyskiego fragmentu drogi krajowej numer 44. Obiekt przeszedł pomyślnie odbiór i został dopuszczony do ruchu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Modernizacja DK-44 w Tychach zakończona · fot. Eurovia Polska S.A.


Nowy bezkolizyjny węzeł łączący DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną to najistotniejszy punkt zakończonej przebudowy DK44 w Tychach.

Zapewnił on sprawne połączenie z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi w podstrefie tyskiej KSSE oraz dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele a także Gminą Bieruń, oddzielając ruch tranzytowy, od ruchu lokalnego.

Góra nowego obiektu, którą biegnie główna nitka trasy, została oddana do użytku kierowców końcem minionego roku, a obecnie uruchomiony został cały nowy układ drogowy, jaki znajduje się pod wiaduktem. Chodzi dokładnie o dwa duże ronda oraz łącznice zjazdowe i wjazdowe.

Kolejnym krokiem będzie demontaż ronda tymczasowego na DK 44 w rejonie fabryki FCA. Te prace zostaną przeprowadzone początkiem przyszłego tygodnia (planowo około 6/7 VII) i będą generowały niewielkie utrudnienia. Co więcej, równolegle wyremontowany zostanie odcinek ul. Turyńskiej, jaki biegnie poza zakresem inwestycji. Chodzi o fragment od wysokości nowej nawierzchni, do granicy z Bieruniem. W poniedziałek (6 lipca) nastąpi przekazanie placu budowy, a o szczegółach będziemy informować w oddzielnych komunikatach.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

BM / tychy.info
źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.