tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • 15 sierpnia 2020

Srogie Granie w Undergroud Pub: Slepí Křováci, Transgresja i inni!

Za nami:

14 i 15 sierpnia odbędzie się festiwal Srogie Granie 2020 w Underground Pubie zorganizowany przez Rozrywkową Organizację Charytatywno-Kulturalną „ROCK w słusznej sprawie”. Finałową gwiazdą będzie Tomasz „Lipa” Lipnicki lider zespołu Lipali, który zagra solowy koncert akustyczny. Podczas festiwalu wystąpią również Tabula Rasa, TainT, Slepí Křováci (Czechy) oraz Transgresja.

srogie granie


Już dziś festiwal będzie transmitowany o 20.00 i w sobotę o 19.00 na kanale organizatora. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy w ramach programu grantowego Tyskie Inicjatywy Kulturalne.
 
Srogie Granie to festiwal rockowy z kilkuletnią tradycją, na którym zagrały takie gwiazdy jak Chochise z Pawłem Małaszyńskim, Venflon czy gospodarz festiwalu - zespół Srogo. Od początku organizatorzy mocny nacisk stawiali na profesjonalne podejście do oprawy audio-wizualnej, co owocowało widowiskiem na ogólnokrajowym poziomie. Poprzednie edycje odbywały się na Dzikiej Plaży Paprocany, niestety ze względu na pandemię tegoroczną edycję przeniesiono do Underground Pubu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych „ROCK w słusznej sprawie”.

Konkurs kapel „Otwieracz”.- Takie imprezy to szansa, żeby zaistnieć, podglądnąć bardziej doświadczonych kolegów i zdobyć kontakty. To żadna tajemnica, że zespoły zapraszają się wzajemnie i ze sobą współpracują. Jeździmy po całej Polsce i trochę mnie martwi, że mnóstwo publicznych pieniędzy wydaje się na festyny z kiełbasą, dmuchańcami i disco-polo, a tak rzadko wspomaga się inicjatywy jak Srogie Granie. Widać w Tychach samorządowcy czują rocka - mówił w wywiadzie Paweł Małaszyński. Odnosił się do konkursu „Otwieracz”, podczas którego kapele z całej Polski walczą o możliwość otwarcia festiwalu Srogie Granie.

W tym roku zwyciężyli Tabula Rasa i TainT. - Konkurs jest z nami od początku, bo po prostu chcemy promować nieznane talenty. Sam jestem muzykiem i doskonale wiem, jak ciężko wypromować swój zespół i ile radości przynosi zagranie koncertu dla żywej publiczności. W tym roku wyjątkowo zagrają dwa zespoły, które osiągnęły najwięcej głosów w internetowym głosowaniu - mówi Łukasz Pańczyk, pomysłodawca festiwalu i prezes ROCK.
 

2 dni festiwaluPierwszy dzień otworzy grupa TainT, czyli zespół czterech facetów grających muzykę z pogranicza alternatywnego metalu z domieszką grunge i groove. Po nich wystąpi formacja Slepí Křováci prosto z Frýdek-Místek, która łączy stylistykę cięższego rocka i elementami funku czy dubu, tworząc coś zupełnie niepodobnego do niczego, co było wcześniej. Pierwszy dzień zamknie Transgresja. Muzycy zarówno w życiu prywatnym, jak i na scenie stanowią niezwykle zgraną i charyzmatyczną grupę, a wypadkową ich osobowości jest prawdziwe widowisko, które tworzą wraz z każdym koncertem.

Drugi dzień otworzy zwycięzca konkursu „Otwieracz” zespół Tabula Rasa, na który oddano ponad 1200 głosów. To zespół grający klasycznego hard rocka z ambicjami. Charyzmatyczny wokal, dobrze napisane teksty, świetne gitary i nieustępująca im perkusja zapewniły chłopakom z Katowic pewną wygraną w konkursie. Imprezę zamknie koncert akustyczny Tomasza „Lipy” Lipnickiego związanego niegdyś z legendarnym zespole Illusion, aktualnie frontmena grupy Lipali. Materiał prezentowany na „solówkach” to przekrój całej twórczości muzycznej artysty. Podczas koncertu usłyszeć można największe hity oraz mniej popularne numery, które w akustycznych aranżacjach zyskują niepowtarzalny klimat.
 

Leśna GaleriaWydarzeniem towarzyszącym imprezie jest również Leśna Galeria Sztuki pod kuratelą Jacka Boczara. Podczas wcześniejszych edycji prace były rozwieszane na drzewach obok sceny, jednak z wiadomych przyczyn galeria wraz z festiwalem przeniosła się do Underground Pubu. W tym roku Boczar przedstawi prace 10 artystów (w tym swoje) z zakresu malarstwa, grafiki, kolażu, ilustracji i fotografii. Wszystko to z dużym luzem i w bardzo festiwalowym klimacie. Wirtualny spacer po galerii będzie udostępniony w mediach społecznościowych „ROCK w słusznej sprawie”.

  • 14 sierpnia - start 20.00 - TainT, Slepí Křováci, Transgresja
  • 15 sierpnia - start 19.00 - Tabula Rasa, Tomasz „Lipa” Lipnicki solo akustycznie

BM / tychy.info
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.