tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • 4 lipca 2020

Autobusem na lotnisko w Pyrzowicach. Powróciły linie lotniskowe

Przez ostatnie kilka miesięcy ruch lotniczy na pyrzowickim lotnisku MPL Katowice był całkowicie wstrzymany. Nie kursowały również linie lotniskowe ZTM. Z początkiem lipca ich funkcjonowanie zostało wznowione.

autobus, mzk, pkm, katowice pyrzowice
Autobusem na lotnisko w Pyrzowicach. Powróciły linie lotniskowe · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Cztery linie lotniskowe zostały zawieszone do odwołania w związku z epidemią. Potoki pasażerskie do portu lotniczego w Pyrzowicach malały, dlatego podjęta została decyzja o tymczasowym wstrzymaniu kursowania linii AP. Autobusy używane na tych trasach jednak nie próżnowały. Zostały wykorzystane do wsparcia linii miejskich, na których odnotowano duże zainteresowanie i które potrzebowały dużego taboru w związku z limitami wprowadzonymi przez Rząd. Autobusy lotniskowe wsparły m.in. linie nr 835, 840 oraz 870.

W środę, 1 lipca nastąpiło wznowienie kursowania linii autobusowych nr AP1, AP2, AP3 i AP4 w stałych relacjach i wedle obowiązujących wcześniej rozkładów jazdy:
  • AP1: GLIWICE PLAC PIASTÓW - PYRZOWICE PORT LOTNICZY,
  • AP2: KATOWICE DWORZEC - PYRZOWICE PORT LOTNICZY (p. Sosnowiec i Będzin),
  • AP3: KATOWICE DWORZEC - PYRZOWICE PORT LOTNICZY (bezpośrednio),
  • AP4: KATOWICE DWORZEC - TYCHY DWORZEC PKP.


Tymczasowa zmiana trasy linii nr AP4W związku z awaryjnym zamknięciem odcinka ul. Pszczyńskiej w Katowicach, od 1 lipca wprowadzona zostaje również trasa objazdowa dla linii nr AP4.

  • W kierunku Tychów, po obsłudze przystanku KATOWICE DWORZEC, autobusy pojadą ulicami: Słowackiego, Mikołowską, Brynowską, Kościuszki, Kolejową, gdzie zawrócą na rondzie i będą kontynuować przejazd ulicami: Kolejową, 73 Pułku Piechoty i Pszczyńską do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku GISZOWIEC OSIEDLE.
  • W przeciwnym kierunku, po obsłudze przystanku GISZOWIEC OSIEDLE, autobusy pojadą ulicami: Pszczyńską, Kolistą, 73 Pułku Piechoty, Kolejową, Kościuszki, Brynowską, Mikołowską do włączenia się na stałą trasę przejazdu.


UWAGA! Dodatkowe kursy na liniach nr 835, 840 oraz 870 zostały z dniem 1 lipca zawieszone.

BM / tychy.info
źródło: ZTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.