Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 5648

Orange uruchomił sieć 5G. W zasięgu mieszkańcy Tychów

Od dziś użytkownicy wybranych ofert abonamentowych i planów firmowych Orange Polska mogą korzystać z #hello5G. To pierwszy etap budowy komercyjnych usług nowej generacji. W zasięgu #hello5G jest 6 mln użytkowników, w tym mieszkańcy Tychów.

telefon, biznes, komputer
Orange uruchomił sieć 5G. W zasięgu mieszkańcy Tychów · fot. pixabay.com


- Dziś otwieramy kolejny rozdział dla Orange Polska. Od ponad dwóch lat prowadziliśmy testy laboratoryjne i terenowe, z inżynierami i naszymi klientami. Teraz z #hello5G może korzystać nawet 6 mln osób w blisko 400 miejscowościach, obecnie nikt nie oferuje większego zasięgu tego typu usług - mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Uruchamiamy dziś #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz. To początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G. W miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu. Wierzymy, że technologia powinna być przydatna. 5G pomoże nam jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych - dodał.

Aby korzystać z #hello5G, trzeba być w zasięgu tej technologii, posiadać telefon współdziałający z nią wraz z aktualnym oprogramowaniem oraz odpowiednią kartę SIM (4G LTE - USIM lub eSIM).

Operator zapowiada, że Oferta urządzeń obsługujących 5G będzie systematycznie poszerzana, kolejne takie smartfony zostaną wprowadzone do sprzedaży jeszcze w lipcu. Firma zaznacza, że żeby mógł obsługiwać 5G, smartfon powinien zostać zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.

zasięg 5g
Zasięg sieci 5G od Orange na terenie Tychów · fot. Orange

mp / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.