tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020

Bezpłatne usługi asystenckie dla osób niepełnosprawnych w Tychach

Fundacja Internationaler Bund Polska na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach rozpoczęła realizację usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych. Mogą z nich skorzystać pełnoletnie osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, mieszkające w Tychach. Zgłosiło się już 14 osób.

Fundacja Internationaler Bund Polska realizuje usługi asystenckie dla osób niepełnosprawnych
Fundacja Internationaler Bund Polska realizuje usługi asystenckie dla osób niepełnosprawnych · fot. UM Tychy


W ramach projektu każdy z uczestników ma zapewnione 30 godzin miesięcznie bezpłatnej usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej (AOON). Sześciu asystentów pomaga uczestnikom projektu m.in. w wyjściu do lekarza, na zajęcia rehabilitacyjne, zakupy, spacer czy do kina.

- To bardzo duża pomoc, dzięki niej jesteśmy bardziej samodzielni i niezależni. Możemy także odciążyć osoby, które się nami na co dzień opiekują i pomagają nam w wielu czynnościach, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać. Cieszę się, że władze miasta zdecydowały się realizować ten projekt w Tychach, teraz osoby niepełnosprawne będą mogły częściej wychodzić z domu - mówi Magdalena Kulus - tyszanka, uczestniczka programu.

Usługi realizowane są przez 7 dni w tygodniu, w godz. 7.00-22.00 (w uzasadnionych przypadkach godziny usług mogą być zmienione).

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2019 - 2020”, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

REKRUTACJA: Ważne! Z uwagi na ograniczenia związane z COVID-19 zainteresowane osoby mogą przesyłać wstępne zgłoszenia za pośrednictwem e-mail, na adres: sekretariat@mops.tychy.pl. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko kandydata, nr telefonu oraz adres e-mail, aby umożliwić kontakt celem przeprowadzenia procesu kwalifikacji do projektu (decyduje kolejność zgłoszeń).

Więcej informacji o rekrutacji: www.mops.tychy.pl/aktualnosci/index/idn:167

Kontakt:
Fundacja Internationaler Bund Polska
ul. Edukacji 11 (Centrum Integracji Społecznej), Tychy
tel.: 32 219 10 10 (pn-pt w godz. 7-15)
www.ib-polska.pl

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.