tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2020
  • 13 lipca 2020

Bezpłatne badanie mammograficzne w Tychach już 13 lipca

Za nami:

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. W Tychach taka pracownia stanie już w poniedziałek, 13 lipca przy markecie Auchan.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w Tychach 13 lipca w godzinach od 9.00 do 19.00 przy markecie Auchan (Aleja Bielska 107).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy pacjentki, co zapewni możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji kobiet będą także środki do dezynfekcji rąk. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


Pacjentki są proszone o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie powinno się zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, dlatego wszystkie mieszkanki Tychów, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie proszone są o niezwlekanie z rejestracją na mammografię.

mammografia

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.