tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020

Potrzebna hala tenisowa przy ul. Edukacji w Tychach? Jest petycja

Gracze oraz sympatycy tenisa z Tychów i okolic wystosowali petycję do prezydenta miasta, Andrzeja Dziuby w sprawie budowy lekkiej hali tenisowej przy ulicy Edukacji. Wśród argumentów za potrzebą powstania obiektu są popularyzacja tenisa wśród dzieci i młodzieży, a także szansa na organizację w Tychach turniejów tenisowych Polskiego Związku Tenisa.

Petycja dotyczy budowy hali w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Jej autorzy wnoszą o podjęcie działań celem zabezpieczenia w następnych latach niezbędnych środków w budżecie miasta na planowanie, projektowanie i budowę obiektu. Padła z ich strony propozycja, że inwestycja mogłaby być zrealizowana przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Tenisowym.

- Rozwój infrastruktury tenisowej w Tychach byłby szansą na upowszechnienie tej dyscypliny w lokalnej społeczności i zwiększenie liczby osób grających amatorsko w tenisa. Równocześnie zmieniłoby postrzeganie tenisa jako sportu elitarnego i samowystarczalnego finansowo. Dostępność hali tenisowej pomogłaby także w rozwoju tenisa uprawianego wyczynowo przez dzieci młodzież oraz organizacji turniejów tenisowych Polskiego Związku Tenisa, co przyczyniłoby się do promocji miasta na mapie tenisowej Polski - argumentują sportowcy.

Link do petycji - kliknij tutaj.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.