tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020

Remont ul. Kościuszki. Jakie utrudnienia dla kierowców?

Trwający w Tychach remont ul. Kościuszki już niebawem wkroczy w kolejną fazę. Co to oznacza dla kierowców?

Remont ul. Kościuszki w Tychach
Remont ul. Kościuszki w Tychach · fot. UM Tychy


Roboty na ul. Kościuszki rozpoczęły się w kwietniu i dotyczą odcinka pomiędzy ul. Katowicką a Rynkiem. W pierwszej kolejności wyremontowano chodnik, a aktualnie prowadzony jest remont jezdni.

Stara nawierzchnia została już sfrezowana i obecnie trwa regulacja studzienek oraz prace przygotowawcze, które w kolejnym etapie pozwolą przystąpić do układania asfaltu. Na czas asfaltowania wprowadzone zostanie zawężenie jezdni. Jedynie na odcinku za ul. Nowokościelną - gdzie występuje tzw. „wąskie gardło” - będzie konieczność zamknięcia drogi. Te prace zostaną przeprowadzone nocą, by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Roboty bitumiczne mogą się rozpocząć w najbliższy weekend, niemniej jednak ich termin w dużej mierze uzależniony jest od warunków pogodowych. Kierowców prosimy o stosowanie się do znaków i ostrożną jazdę.

Za remont nawierzchni ul. Kościuszki odpowiada Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, jednak równolegle na tym samym odcinku prowadzona była naprawa kolektora deszczowego. Działo się to na zlecenie Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tychach.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.