tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • 30 czerwca 2020

Zamknięta DK-86: zmiany w kursach autobusów, więcej wagonów KŚ

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od 27 czerwca do odwołania (ok. 3 miesiące), w związku z awaryjnym wyłączeniem ruchu na ul. Pszczyńskiej w Katowicach-Giszowcu wprowadzona została zmiana tras linii autobusowych nr: 1, 4, 14, 672, 672N, 673 oraz 920. Jednocześnie Koleje Śląskie uruchamiają dodatkowe wagony.

Linie autobusowe nr: 1, 4, 14, 672, 673:
  • w kierunku centrum Katowic autobusy po obsłudze przystanku GISZOWIEC OSIEDLE skierowane zostały ulicami: Kolistą, Mysłowicką, Szopienicką, Górniczego Dorobku, Gospodarczą, by następnie włączyć się na swoje rozkładowe trasy,
  • w kierunku dzielnicy Murcki, autobusy linii nr: 1, 4 i 14 po obsłudze przystanku KATOWICE WALERIANA oraz linia nr 673 po obsłudze przystanku KATOWICE GREEN PARK skierowane zostały ulicami: Trzech Stawów, Gospodarczą, Górniczego Dorobku, Szopienicką, Mysłowicką, Kolistą, by następnie włączyć się na swoje rozkładowe trasy przejazdu (przystanek GISZOWIEC OSIEDLE). Autobusy linii nr 672 i 672N dokonujące przejazdu od strony Osiedla Paderewskiego skierowane zostaną bezpośrednio z ul. Murckowskiej w ul. Gospodarczą realizując ww. trasę objazdową.


Linia nr 920:

Od poniedziałku na linii nr 920 wprowadzona zostanie całkowita zmiana relacji przejazdów. Linia kursować będzie w relacji: GISZOWIEC KOPALNIA STASZIC - KATOWICE ALEJA KORFANTEGO z zastosowaniem przejazdów:
  • w kierunku centrum Katowic ulicami: Karolinki, Kolistą, Mysłowicką, Batalionów Chłopskich, Radosną, Przyjazną, Górniczego Stanu, Kosmiczną, Mysłowicką, Szopienicką, Krawczyka, plac Wyzwolenia, Zamkową, Ociepki, Lwowską, Bagienną realizując przejazdy do centrum Katowic. Autobusy tej linii nie będą obsługiwać dzielnicy Szopienice,
  • w kierunku Giszowca ulicami: Bagienną, Lwowską, Ociepki, Zamkową, plac Wyzwolenia, Krawczyka, Szopienicką, Mysłowicką, Kosmiczną, Górniczego Stanu, Przyjazną, Radosną, Batalionów Chłopskich, Mysłowicką, Kolistą, Karolinki.


- Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmianę obsługi kierunku przystanków w zakresie dojazdu do i z centrum Katowic - informuje ZTM.

W odpowiedzi na utrudnienia na DK86, Koleje Śląskie wydłużają pociągi o dodatkową jednostkę - będą to kursy z Tychów - odj. 7.05 oraz ze stacji Tychy Lodowisko - odj. 6.39. - Będziemy stale obserwować frekwencję i planować już z wyprzedzeniem kolejne działania - zapowiadają pracownicy spółki Koleje Śląskie.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.