tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020

Policja sprawdzi stan trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów

Komenda Miejska Policji w Tychach informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku policjanci przeprowadzają badania stanu trzeźwości kierowców oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Organizatorzy wyjazdów mogą nawiązać kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerami telefonów alarmowych 997 lub 112, prosząc o sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. - Prosimy nie pozostawiać na ostatnią chwilę zgłaszania potrzeby skontrolowania autobusu z wyjeżdżającymi dziećmi. Kontrole prowadzone będą w miejscach wyznaczanych przez policjantów - informują mundurowi.

W Tychach miejscem takich kontroli został wyznaczony parking przy basenie, przy ulicy Edukacji. Należy odpowiednio wcześniej uzgadniać termin kontroli pod numerem: tel. 47 855-12-90.

Pamiętajmy, że policjant wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100% z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Tak więc organizator, by mieć całkowitą pewność o sprawności autobusu, powinien poddać go badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.