tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2020
  • 7 lipca 2020

Zmarł 15-letni Maksymilian Czyjt. Chłopiec walczył z guzem mózgu

W czwartek, 25 czerwca kilka minut po godzinie 5 rano zmarł Maksymilian Czyjt, 15-latek z Tychów, który walczył z guzem mózgu. Chłopca w walce z chorobą wspierała rodzina, koledzy i nauczyciele z przedszkola i szkoły, a także wielu tyszan i ludzi dobrej woli, którzy przyłączali się do akcji charytatywnych wspomagających jego leczenie. Pogrzeb odbędzie sie 7 lipca.

Zmarł 15-letni Maksymilian Czyjt. Chłopiec walczył z guzem mózgu
Zmarł 15-letni Maksymilian Czyjt. Chłopiec walczył z guzem mózgu


Pogrzeb Maksymiliana odbędzie sięwe wtorek, 7 lipca. Różaniec rozpocznie się o godz. 10.30 w kaplicy przy Parafii Św. Krzysztofa, a msza w kościele o godz. 11.00. Po mszy urna z prochami Maksymiliana zostanie przewieziona na Cmentarz Komunalny (Tychy - Wartogłowiec), gdzie zostanie złożona do grobu.

Z uwagi na ciągle napięta sytuację związaną z Covid rodzina nie życzy sobie składania kondolencji - zadbajmy choć trochę o swoje bezpieczeństwo. Prosi także o niekupowanie kwiatów i wieńców. - Maksymilian pragnąłby, aby lepiej spożytkować te pieniądze i przeznaczyć je na wsparcie jego kolegów i koleżanek wojowników z Fundacji Iskierka, którzy jeszcze walczą, którzy jeszcze maja nadzieję. Przedstawiciele Fundacji z puszkami będą zbierali pieniążki w dniu pogrzebu Maksymiliana - informuje rodzina.

facebook.com/story.php?story_fbid=2760243630879809&id=1867994136771434">
Loading...


Na początku 2014 roku u Maksymiliana zdiagnozowano guza mózgu. Od tego czasu był on hospitalizowany na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach oraz w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Maks przeszedł pięć operacji usunięcia guza, dwie radioterapie oraz intensywne chemioterapie. Od października 2017 r. był poddawany leczeniu w Wiedeńskim szpitalu AKH za pomocą protokołu Memmat, którego roczny koszt wynosił około 1 miliona zł. Potrzebną kwotę na pierwszy rok leczenia udało się zebrać dzięki ofiarności tyszan i ludzi dobrej woli - w sumie ponad 39 tysięcy osób.

3 maja 2020 roku rodzice Maksa poinformowali na profilu facebookowym, że dalsze leczenie chłopca z medycznego punktu widzenia nie ma sensu. - Jego stan z dnia na dzień pogarsza się. Leczenie nie przyniosłoby nic pozytywnego, a wręcz przeciwnie, mogłoby doprowadzić do pojawienia się kolejnych skutków ubocznych. Zarówno my, jak i lekarze oraz pracownicy socjalni postanowiliśmy, że będziemy robić wszystko co w naszej mocy, by komfort życia Maksia w obecnej sytuacji był jak najlepszy - informowali rodzice chłopca.

Loading...


Dziś, 25 czerwca o godzinie 5.06 Maksymilian Czyjt zmarł. - Gdy słonko dziś wstało i ptaszki śpiewały, Ty zasnąłeś wiecznym snem. Walczyłeś do końca o każdy dzień, o każda sekundę, tak jak przystało na Największego Wojownika. Pewnie spacerujesz teraz po niebiańskich łąkach i bawisz się z ukochana Dixi. Pamięć o Tobie i wspomnienia pozostaną na zawsze w Naszych sercach - piszą rodzice chłopca.

Rodzinie Maksa składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.