tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2020
  • 30 czerwca 2020

Koleje Śląskie pojadą do Krakowa! Podróż z Katowic zajmie 62 minuty

Koleje Śląskie uruchomią regularne połączenia na trasie Katowice-Kraków. Nowa oferta zacznie obowiązywać od 13 grudnia 2020 roku.

Koleje Śląskie
Koleje Śląskie pojadą do Krakowa! Podróż z Katowic zajmie 62 minuty · fot. Tomasz Żak / UMWS


Znakomite informacje dla pasażerów przekazali w trakcie konferencji prasowej Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki. Z tej okazji w trasę do Krakowa wyruszył pociąg Powstaniec Śląski. Przejazd był bezpłatny.

- Z usług Kolei Śląskich skorzystało w ubiegłym roku 20 mln pasażerów i śląski przewoźnik cały czas wzbogaca swoją ofertę. Połączenie z Krakowem to doskonała wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy w komfortowych warunkach będą mogli odwiedzić stolicę małopolski, dojechać do pracy, na uczelnię czy odwiedzić bliskich - podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Regularne połączenia z Krakowem mają zostać uruchomione wraz z nowym rozkładem jazdy, od 13 grudnia 2020 roku.

Koleje Śląskie
Koleje Śląskie pojadą do Krakowa! · fot. Tomasz Żak / UMWS


Połączenie ze stolicą małopolski może potrwać zaledwie 62 minuty, a z obsługą stacji pośrednich 72 minuty. - Zależy nam na tym, by to połączenie było znacznie szybsze niż dotychczasowa oferta innych przewoźników i wierzę, że kolej stanie się realną alternatywą dla podróży samochodem - dodaje członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs.

- To historyczny moment, który pokazuje, że strategia przyjęta przez Województwo Śląskie i Koleje Śląskie jest skuteczna. Uruchamiamy codzienne połączenia z Krakowem i wierzę, że ta oferta spotka się z ogromnym zainteresowaniem pasażerów, o czym może świadczyć fakt, że wszystkie miejsca na dzisiejszy przejazd specjalny rozeszły się w dwie minuty - mówił prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.

Koleje Śląskie
Koleje Śląskie pojadą do Krakowa! · fot. Tomasz Żak / UMWS


Prezes Kolei Śląskich wspomniał także o specjalnej ofercie dla osób posługujących się legitymacją „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”, którzy w tegoroczne wakacyjne weekendy będą mogli podróżować pociągami Kolei Śląskich z 50% zniżką - więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

BM / tychy.info
źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.