tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020

Meble w pokoju starszaka - ponadczasowa estetyka

Materiał partnera:

Wraz z wiekiem rozwija się u dziecka zmysł estetyki i zmieniają się potrzeby, dlatego meble dla starszaka różnią się od niemowlęcych. Rynek jest pełen interesujących propozycji wyposażenia do pokoju dziecięcego i w ich gąszczu czasem trudno się odnaleźć. Meble powinny być atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim muszą spełniać funkcję praktyczną. Jakie aspekty aranżacji wnętrza są najważniejsze? Które meble kupić?

Meble w pokoju starszaka - ponadczasowa estetyka


Od czego zacząć projektowanie dziecięcego pokoju?Styl pokoju dziecięcego należy dostosować do indywidualnych potrzeb, o których często decyduje płeć i zainteresowania, ale w pierwszej kolejności trzeba zrobić dokładne pomiary pokoju, aby projekt był funkcjonalny. Dzięki temu będzie wiadomo, jakie meble dla dzieci można w ogóle wziąć pod uwagę, a jakie nie. Aranżacja małego pokoiku wiąże się z ograniczeniami związanymi z przestrzenią, ale nie znaczy to, że będzie mniej przytulny, efektowny i komfortowy niż duży. Kwestia estetyki powinna być traktowana na równi z praktycznymi rozwiązaniami i bezpieczeństwem. Maluchy w wieku przedszkolnym potrafią być uparte i na wiele tematów mają swoje zdanie, dlatego może się okazać, że trzeba będzie negocjować, jakie meble do dziecięcego pokoju mają być kupione. Kilkulatki potrzebują wyrażać swoją osobowość, organizując otoczenie według własnego uznania, a rolą rodziców jest zagwarantowanie, aby meble były funkcjonalne i solidnie wykonane. W przypadku dzieci wysoka jakość wyposażenia jest szczególnie istotna.

Zainteresowania dziecka ważnym czynnikiem wyboruDziewczynki i chłopcy mają zwykle odmienne potrzeby, chociaż wcale nie znaczy to, że np. dziewczynka nie stanie się fanką samochodów wyścigowych. Pokój dla dziecka może być urządzony w sposób neutralny. Może też poprzez kolorystykę nawiązywać do wyraźnie dziewczęcych lub chłopięcych cech. Rodzice muszą jednak pamiętać przede wszystkim, że meble do pokoju dla dzieci będą służyć pociechom, a nie im. Pokój powinien być urządzony w taki sposób, żeby dziecko z przyjemnością spędzało w nim czas. Dlatego należy wziąć pod uwagę jego charakter, gust i zainteresowania. Wielu dzieciom przyjemność sprawi, gdy będą mogły uczestniczyć w wyborze koloru ścian. Naklejenie na nie lub na meble naklejek pozwoli pokazać im, co lubią, a zwykle są to postaci z ulubionych bajek. Dzieci pełne energii mogą dopominać się bardziej wyszukanych elementów wyposażenia. Gdy zobaczą łóżko z drabinką, po której będą mogły się wspinać, prawdopodobnie nie będą chciały już innego. Niezależnie od rodzaju, wszystkie meble muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa. Producent powinien przedstawić certyfikaty Państwowego Zakładu Pracy oraz potwierdzenia, że są produkowane zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej.

Uniwersalna estetyka mebli dziecięcychRóżnorodne meble spełniające normy bezpieczeństwa są dostępne na stronie www.pinio.com.pl, a wśród nich meble dziecięce białe, dzięki którym możliwa jest aranżacja pokoju na rozmaite sposoby. Biel jest elegancka i wprowadza do wnętrza spokój i harmonię, której dzieci potrzebują. Jest to kolor sprzyjający wyciszeniu dzieci o niewyczerpanych pokładach energii.