tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020

Tyska policja będzie prowadzić kontrole autokarów w wakacje

Wakacje to czas wzmożonego ruchu autokarów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Planując wyjazd dziecka, warto zainteresować się, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi. Kontrolę przeprowadzi również tyska policja.

Policjanci w czasie wakacji będą zwracać szczególną uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz stanu technicznego - głównie pojazdów realizujących przewóz osób autokarami. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na wypoczynek przed ich wyruszeniem w trasę.

W Tychach punkt kontroli będzie funkcjonował przy ulicy Edukacji 9 na parkingu przy basenie miejskim. Funkcjonariusze policji sprawdzą stan techniczny autokaru, zgodność wymaganych dokumentów i stan trzeźwości kierowców.

Numery telefonów pod którymi można zgłosić potrzebę kontroli pojazdu i uzyskać szczegółowe informacje to 47 855 12 90 oraz 47 855 12 55. W trakcie zgłoszenia podać należy datę i godzinę wyjazdu oraz liczbę autokarów. Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, policjanci proszą o wydelegowanie spośród organizatorów osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie potrzeby przeprowadzenia kontroli. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Ponadto, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę bezpiecznyautobus.gov.pl, która pozwala każdemu sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, ma aktualne badanie techniczne, jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie, jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe, czy nie figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Więcej informacji i wykaz miejsc kontroli w pozostałych miejscowościach województwa na stronie tyskiej policji - kliknij tutaj.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.