tychy.info

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020

Czego oczekiwać po rywalizacji GKS-u Tychy z Bílí tygři Liberec?

Materiał partnera:

GKS Tychy jako mistrz Polskiej Hokej Ligi po raz kolejny będzie reprezentował kraj na arenie międzynarodowej. W nadchodzącym sezonie walka zacznie się od razu systemem pucharowym. Trójkolorowi stoją niemal przed misją niemożliwą, bo rywalem będzie najlepszy czeski zespół minionych rozgrywek, czyli Bílí tygři Liberec. Bukmacher właściwie nie daje szans tyszanom.

tychy-bukmacher-totolotek-zagranie-com


Hokejowa Liga Mistrzów 2020/21 - jak to widzi bukmacher?W przypadku rywalizacji GKS-u Tychy i Bílí tygři Liberec dla każdego fana hokeja nie powinno być zdziwienia, że bukmacher nie da najmniejszych szans polskiej ekipie… i jeżeli ktoś chce stawiać na dalszy awans mistrzów PHL, to może nieźle pomnożyć swoją stawkę. Chociaż też trzeba zaznaczyć, że niemożliwe nie istnieje - w końcu to jest sport! Będąc przy hokeju na lodzie, nasza kadra narodowa nie miała najmniejszych szans w starciu z Kazachstanem naszpikowanym zawodnikami z KHL, drugiej najlepszej lidze po NHL. Niespodzianka stała się faktem i jak mówił Oskar Jaśkiewicz, grający w tym spotkaniu, w wywiadzie dla Zagranie.com „Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie i każdy wiedział, co ma robić oraz od czego jest w tej drużynie. Atmosfera była świetna i to był jeden z najlepszych meczów w moim życiu i wiadomo, że mieliśmy też dużo szczęścia, bo to Kazachstan prowadził grę, ale dobrze się broniliśmy i świetną pracę w bramce wykonał John Murray.”

Także liczymy na dobrą taktykę Krzysztofa Majkowskiego, wspaniałą atmosferę… a John Murray już jest w bramce. Chociaż oczywiście tutaj jest dwumecz, więc jedno dobre starcie nie starczy. Jednak wracając do bardziej realnej rzeczywistości. Starcie Liberca oraz Tychów to pojedynek najlepszej ekipy z Polski oraz Czech. Za naszą południową granicą hokej na lodzie to sport numer jeden, tak też rozgrywki w tym kraju są jednymi z najlepszych w Europie. Na dowód tego można przytoczyć ranking ligowy Hokejowej Ligi Mistrzów tworzony na podstawie czterech ostatnich sezonów. Tam Czechy ustępują tylko trzem państwom, Szwecji, Szwajcarii oraz Szwecji. Tymczasem Polska zajmuje dwunastą pozycję, będąc przedostatnią ekipą tej klasyfikacji HLM, wyprzedzając tylko Danię.

bukmacher-totolotek-ranking-ligowy-hokeja-zagranie-com_1


W związku z obecną sytuacją w Europie, Hokejowa Liga Mistrzów postanowiła od razu rozpocząć rywalizację od drabinki, pomijając fazę grupową. Trochę szkoda, ponieważ tracimy możliwość oglądania mistrza Polski w większej liczbie meczów na arenie międzynarodowej, ale jednocześnie jest to zrozumiałe. Losowanie nie było łaskawe dla tyszan, ale też trzeba przyznać, że łatwego rywala nie mogło być. W końcu GKS nie był rozstawiony i z jednej strony mogło być gorzej.

Kto jest faworytem legalnego bukmachera do wygrania całej Hokejowej Ligi Mistrzów? Na ten moment przeglądając oferty, jeszcze nie mamy kursów, ale łatwo przewidzieć, że będzie to jedna ze skandynawskich drużyn. Szczególnie w oczy rzucają się wyniki Frölundy, która w ostatnich czterech latach aż trzykrotnie zwyciężała w europejskich rozgrywkach. Klub z Göteborgu co roku wychowuje także wielu świetnych hokeistów i warto przytoczyć, że w składzie tego szwedzkiego klubu znajduje się kilku zawodników, którym wróży się grę w NHL. Także na pewno bukmacher największe szanse da Frölundzie, ale także innym czołowym zespołom ze Skandynawii jak Luleå HF, Färjestad BK, Kärpät oraz najlepszym zespołom z coraz mocniejszej hokejowo Szwajcarii, czyli klubom Zurich czy Zug.

Co warto wiedzieć o Bílí tygři LiberecOficjalna strona Hokejowej Ligi Mistrzów określa tę rywalizację „lokalnymi derbami”, chociaż oba kluby nie mają ze sobą rywalizacji. Takie określenie spowodowane jest faktem, że ze wszystkich par pierwszej rundy to właśnie Liberec i Tychy dzieli najmniejszy dystans, bo zaledwie 400 kilometrów. W związku z tym, w przypadku mniejszych obostrzeń łatwo założyć, że kibice obu klubów będą chcieli wybrać się na taki wyjazd w większej liczbie.

Pierwsza rywalizacja obu ekip będzie miała miejsce 7 października w Libercu, natomiast do rewanżu na Stadionie Zimowym w Tychach dojdzie 13 Października - fani GKS-u, możecie już sobie zakreślić tę datę w kalendarzu.

spotkania-hokejowe-totolotek-bukmacher-zagranie-com


Co warto wiedzieć o rywalu mistrza Polski w Hokejowej Lidze Mistrzów? Klub z Liberca od lat jest czołowym klubem w Czechach, co udowodnił, zdobywając mistrzostwo kraju w 2016 roku oraz wicemistrzostwo w 2017 i 2019 roku. Za miniony sezon nie rozdano medali, ale warto zaznaczyć, że to Białe Tygrysy zakończyły sezon zasadniczy na pierwszej pozycji.

W Hokejowej Lidze Mistrzów drużyna z Liberca także poczyna sobie dobrze. Ich największym sukcesem jest dojście do półfinału w sezonie 2017/18. W dwóch poprzednich sezonach nie było aż tak dużego wyniku, ale Bílí tygři zawsze wychodzili z grupy.

Najlepszymi zawodnikami byłego mistrza Czech byli Michal Birner oraz Libor Hudáček. Ten drugi po bardzo dobrym sezonie, zmienia barwy klubowe przechodząc do ligi KHL, gdzie będzie reprezentował Neftekhimik Nizhnekamsk, gdzie odszedł także obrońca z Liberca, Roman Graborenko. Jednak pozytywem jest powrót do Białych Tygrysów Tomasa Filippi. Czech występował ostatnio w Metallurg Magnitogorsk, zdobywając w KHL 12 punktów w 23 meczach rundy zasadniczej.

GKS Tychy w pocie czołaHokeiści GKS Tychy już rozpoczęli przygotowania do sezonu, a transferowe wzmocnienia trwają. Mistrz Polski nie odczuwa kryzysu i wręcz wydaje się, że tworzy swego rodzaju dream-team jak na krajowe warunki. Ekipę wzmocnili już między innymi Patryk Wronka, Szymon Marzec, Ladislav Havlik oraz Jason Seed. Każdy z tych hokeistów wniesie do gry tyszan wartość dodaną. Ciągle trwają negocjacje z najlepszymi zawodnikami minionego sezonu, ale wygląda na to, że Michael Cichy, Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski i John Murray będą nadal cieszyć kibiców GKS-u swoimi występami. Także nie pozostaje nic innego jak czekać na początek sezonu! Tak jak bukmacher nie daje szans mistrzowi Polski w Hokejowej Lidze Mistrzów, tak na krajowym podwórku Tychy są głównym faworytem do zdobycia złota.

W tekście odnoszę się do faworytów według wartości u bukmachera. Zakłady sportowe to ryzyko związane z uzależnieniem. Nie powinno traktować się obstawiania jako potencjalnego źródła zarobku, natomiast pożyczanie pieniędzy na hazard czy chęć odegrania się po przegranych oznacza, że trzeba przestać typować i zwrócić się o pomoc. W naszym kraju można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów, z zezwoleniem z Ministerstwa Finansów, jak np. Totolotek, który działa na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., o nr PS4.6831.8.2018. Obstawianie w nielegalnych firmach jest karalne.

Autor tekstu: Damian Maniecki (@Maniecki_Damian na Twitterze) - redaktor Zagranie.com, fanatyk żużla, sportów walki i hokeja na lodzie.