tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020

Przewóz narkotyków, ucieczka przed policją i kolizja z radiowozem

Posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu narkotyków, a także niezatrzymanie się do kontroli i próba potrącenia policjanta to zarzuty, które usłyszał 29-letni mężczyzna. Kierowca BMW w trakcie ucieczki doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem. Podejrzany trafił do aresztu wraz z pasażerką, z którą podróżował. Na 23-letniej kobiecie ciążą zarzuty posiadania oraz udzielania środków odurzających. Grozi im do 10 lat więzienia.

narkotyki
Narkotyki zabezpieczone przez policję · fot. KMP Tychy


Kryminalni z Tychów zatrzymali do kontroli BMW. Gdy wysiedli z radiowozu i podchodzili do auta, kierujący nagle ruszył. Tylko refleks policjanta, który zdołał odskoczyć, uratował go przed potrąceniem. Kierujący zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca wielokrotnie swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem. Ostatecznie policjanci zatrzymali kierującego i jego pasażerkę.

Podczas pościgu mundurowi zauważyli, jak osoba siedząca po stronie pasażera wyrzuca coś przez okno. Szybko okazało się, że były to narkotyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów amfetaminy oraz 135 tabletki ecstasy, których czarnorynkowa wartość sięga 60 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarówno 29-letniemu kierującemu jak i 23-letniej pasażerce zarzutu posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Mężczyzna odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na policjanta. Oboje decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet 10-letni pobyt w więzieniu. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

ar / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.