tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • 23 czerwca 2020

Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego nie mają koronawirusa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach poinformowała w piątek, 19 czerwca, że księża w niej posługujący zostali poddani kwarantannie na czas oczekiwania na wyniki testów w kierunku koronawirusa. We wtorek, 23 czerwca przekazano dobre wiadomości: wyniki okazały się negatywne - księża są zdrowi.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach
Parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach · fot. Parafia


- Ponieważ księża naszej parafii zostali poddani kwarantannie, jesteśmy zmuszeni odwołać spotkania wszystkich grup parafialnych oraz odwiedziny chorych. Chorych odwiedzimy w miesiącach letnich najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Księża czują się dobrze, nie mają żadnych objawów choroby - pisała Parafia w komunikacie w mediach społecznościowych oraz w ogłoszeniach na stronie internetowej.

Loading...


Na czas kwarantanny służba w kościele jest sprawowana według zwyczajnego planu, a msze święte odprawiane przez kapłanów dekanatu Tychy Stare.

We wtorek po południu Parafia przekazała nam wiadomość o negatywnych wynikach testów na koronawirusa, przeprowadzonych u kapłanów.

- Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyniki badań: jesteśmy zdrowi. Nie wykryto u nas koronawirusa. Bóg zapłać za wszystkie wyrazy wsparcia, życzliwości i za każdą modlitwę. Do zobaczenia w kościele - czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych.
-----

Sprostowanie: w poniedziałek, 22 czerwca parafia opublikowała komunikat, że u księży nie potwierdzono jeszcze zakażenia - oczekują na wynik badań. Nieprawdziwa była zatem informacja, którą podaliśmy 22 czerwca, iż księża przebywają na kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem.

ar / tychy.info
źródło: Parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj