tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • 23 czerwca 2020

Pracownicy PKM Tychy pompują dla Kubusia z wadą serca

Akcja #GaszynChallenge dotarła również do pracowników komunikacji miejskiej. Pracownicy PKM Tychy pomogli Kubusiowi - synkowi jednego z kierowców, który urodził się z wadą serca. Do podjęcia wyzwania zostali nominowani przez Komunikację Beskidzką (dawne PKS w Bielsku-Białej).Do zabawy w szczytnym celu zaprosili następnie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, firmę Master - Odpady i Energia Sp z o.o. oraz PKM Katowice / OZZKiM PKM Katowice.

Zadanie jest proste: nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Jeżeli wykonają zadanie, wpłacają 5 zł, jeżeli nie - wpłacają 10 zł na konto Kubusia.

- Dzięki tej akcji udało się pomóc już Wojtusiowi, tak więc liczymy, że uda się również wesprzeć Kubusia - syna naszego kierowcy, który dzielnie walczy z wadami swojego małego serduszka - mówią pracownicy PKM Tychy.

Wadę serca u Kubusia wykryto jeszcze przed jego narodzinami. Po urodzeniu chłopca w marcu 2019 roku została ona zdiagnozowana jako zespół niedorozwoju lewego serca - HLHS. Oprócz wady serca stwierdzono u niego również ciężką hypoplazję aorty wstępującej, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, niedomykalność zastawki trójdzielnej. Przeszedł już kilka zabiegów i operacji ratujących życie. Po ostatniej operacji wystąpiły u dziecka zaburzenia ruchomości lewej ręki dlatego będzie potrzebowało rehabilitacji. Pomimo starań lekarzy, wciąż występują u Kubusia przewlekła niewydolność serca, sinica centralna i dość duża niedomykalność zastawki trójdzielnej, która wcześniej była przyczyną zatrzymania krążenia. Oprócz dolegliwości sercowych dochodzą problemy związane z odpornością - chłopiec często zapada na różnego rodzaju infekcje i zapalenie oskrzeli.

Kubusiowi mogą pomóc wszyscy chętni. Dane do wpłat i wszystkie informacje znajdują się na stronie Fundacji Serce Dziecka, pod której opieką jest chłopiec: www.sercedziecka.org.pl/potrzebuja-pomocy/8632-nieckarz-jakub/

ar / tychy.info
źródło: PKM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.