tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 21 czerwca 2020

Chór Cantate Deo z Tychów w akcji #Hot16Challenge2

Coraz więcej chórów w regionie i całej Polsce rapuje swoje 16 wersów na rzecz medyków walczących z koronawirusem. Do popularnej wśród artystów i nie tylko akcji włączył się właśnie tyski chór Cantate Deo. Klip do utworu powstawał m.in. na Paprocanach.Wystąpili Chórzyści oraz dyrygent Michał Brożek. Rapują: Michał Brożek, Agata Paliga, Kinga Maroszek, Adam Spyra, Edyta Paliga, Grzegorz Mazur, Adam Długaj.

Wśród kolejnych nominowanych znaleźli się Adam Saczka z Chórem "God's Property", Szymon Cichoń z Chórem "Canticum Novum" oraz Michał Głąb z zespołem "Sunset".

#hot16challenge2 to wyzwanie polegające na napisaniu i nagraniu utworu w 72 godziny. Następnie osoba lub zespół biorący udział w akcji ma za zadanie nominować kolejne osoby do włączenia się do inicjatywy, Słuchacze natomiast wspierają internetową zbiórkę środków na walkę z koronawirusem pod nazwą "Beef z koronawirusem #hot16challenge" w serwisie Siepomaga.pl. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom.#Hot16challenge stało się popularne sześć lat temu jako ruch między artystami, w którym raperzy oraz twórcy reprezentujący inne muzyczne gatunki, po nominacji musieli nagrać 16 wersów w ciągu 72 godzin. Po zakończeniu artysta wyznaczał 4 inne osoby, które zrobią to samo. Obecnie na całym świecie trwa sequel z charytatywnym akcentem.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.