Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020

Na Paprocanach można przetestować 40 hulajnóg od blinkee.city

Zanim z operatorem zostaną ustalone ostatecznie zasady i strefy dla miejskich hulajnóg, już w czwartek, 18 czerwca 40 sztuk testowych pojazdów pojawiło się na Paprocanach. Hulajnogi dostarczył operator blinkee.city, który na początku miesiąca wystartował w Tychach ze skuterami. Docelowo hulajnóg w naszym mieście ma być 60.

40 testowych hulajnóg pojawiło się na Paprocanach · fot. Michał Kasperczyk


Pierwsza strefa dla hulajnóg znajduje się przy Jeziorze Paprocańskim, a wraz z rozwojem usługi operator będzie powiększać strefy, aby były dopasowane pod potrzeby użytkowników.

Hulajnogi blinkee.city są jednoosobowe, mają ograniczenie prędkości do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa niezależne od siebie hamulce: elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia będą mogły osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikację blinkee.city i zaakceptują regulamin. Trzeba też mieć kartę płatniczą.

Na koszt jazdy hulajnogą składają się: opłata startowa 2,5 zł oraz 0,49 zł za każdą minutę jazdy, a także 0,09 zł za postój. Maksymalna opłata dobowa dla miasta Tychy może wynieść 69 zł za cały dzień użytkowania skuterów i hulajnóg, niezależnie od liczby wypożyczeń i rodzaju pojazdu.

Łącznie w Tychach dostępnych będzie aż 60 hulajnóg, które wesprą lokalną komunikację miejską. Hulajnogi i skutery są obecnie dezynfekowane kilkukrotnie w ciągu dnia przez operatora, co czyni je bezpiecznym środkiem transportu w dobie epidemii.

Mieszkańcy są proszeni, by korzystać z urządzeń rozsądnie i uważać na pieszych i dzieci, a po użytkowaniu pojazd prawidłowo ustawić i zrobić zdjęcie do aplikacji potwierdzające dobrze zaparkowaną hulajnogę.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.