Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020

Kibice GKS Tychy wracają na trybuny! Otwarcie Stadionu Miejskiego

Kibice wracają na trybuny. Piłkarze GKS Tychy będą mogli liczyć na wsparcie fanów już w trakcie niedzielnego spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na Stadion Miejski w Tychach będzie mogło wejść teraz, zgodnie z przepisami, 3756 kibiców. To 25 procent pojemności trybun.

Stadion Miejski w Tychach
Stadion Miejski w Tychach ponownie otwarty dla kibiców! · fot. BM / tychy.info


Pod koniec maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 19 czerwca stadiony będą otwarte dla publiczności w wymiarze 25 procent pojemności trybun. Wojewoda śląski wygasił decyzje z marca dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzje te dotyczą klubów piłkarskich GKS Tychy, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice i GKS Jastrzębie. Ale to prezydenci poszczególnych miast wydają ostateczną zgodę na organizację imprez masowych.

Klub GKS Tychy zwrócił się do urzędu miasta z wnioskiem o zwiększenie ilości udostępnionych sektorów oraz o zmniejszenie ilości miejsc dostępnych dla kibiców (do 3 756). Jak poinformowała nas rzecznik Urzędu Miejskiego w Tychach, Ewa Grudniok, po otrzymaniu pozytywnych opinii m.in. sanepidu, policji i straży miejskiej, 19 czerwca prezydent Tychów, Andrzej Dziuba rozpatrzył te wnioski pozytywnie. Już w niedzielę kibice zobaczą na stadionie mecz GKS Tychy z TS Podbeskidzie Bielsko-Biała!

Kibice będą zajmować wyznaczone co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. Zapełnienie obiektu nie będzie mogło być większe niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Bramy obiektu zostaną otwarte na 1,5 godziny przed rozpoczęciem meczu. W sumie zostaną uruchomione 22 kołowrotki.

Stadion Miejski w Tychach
Stadion Miejski w Tychach · fot. GKS Tychy


Kibice muszą jednak pamiętać, że jeśli przyjdą na stadion kilka minut przed meczem, to mogą nie zobaczyć pierwszej połowy spotkania. Zgodnie z procedurami, na każdą osobę służby porządkowe muszą poświęcić około trzydziestu sekund. W związku z tym fani piłki nożnej są proszeni o możliwe wczesne pojawienie się na obiekcie.

Każdy uczestnik imprezy masowej przed wejściem na obiekt będzie musiał zdezynfekować ręce i mieć zasłonięte usta i nos. Kibic będzie mógł zdjąć maseczkę dopiero po zajęciu swojego miejsca. Fani muszą również pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu. Na krzesełkach pojawią się specjalne naklejki z informacją jakie miejsca będzie można zajmować.

Jeszcze jedna dobra wiadomość od klubu GKS Tychy: wszystkie osoby, które posiadają karnety w pierwszej kolejności zobaczą spotkanie z liderem Fortuna 1 Liga. Do sprzedaży trafi również dodatkowa pula biletów. System biletowy zostanie uruchomiony w piątek, 19 czerwca od godziny 20.00. Sprzedaż biletów będzie prowadzona tylko i wyłącznie on-line. Link do systemu: bilety.gkstychy.info/

Zasady uczestnictwa w wydarzeniach na Stadionie Miejskim:Stadion miejski, koronawirus


Stadion miejski, koronawirus

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy, GKS Tychy, Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.