Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020

Oddział PAKS w Tychach wznawia planowe przyjęcia

Oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach wznawia planowe przyjęcia. Wcześniej placówka została oddelegowana do leczenia pacjentów kardiologicznych z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19. Wdrożono specjalne procedury bezpieczeństwa. Personel i pacjenci są testowani w kierunku koronawirusa.

Do tej pory, w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca pomagały tylko pacjentom zakażonym koronawirusem. W ten sposób działać będzie jeszcze PAKS w Zgierzu - to nadal oddział zakaźny o profilu kardiologicznym.

Wznowienie przyjęć planowych na oddziale kardiologii w Tychach jest sprawą pilną ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów oczekujących na wizytę. Jak podkreśla prezes PAKS, zbyt późno udzielona pomoc osobom ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi mogłaby prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Przy wznowieniu przyjęć planowych wdrożono niezbędne procedury bezpieczeństwa. Ze względu na to, że kliniki funkcjonowały jako oddziały zakaźne o profilu kardiologicznym, personel medyczny został zbadany na obecność koronawirusa, a oddziały zostały poddane gruntownej dezynfekcji. Obecnie wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych muszą przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Ponadto zostają poddani szybkim testom przesiewowym wykrywającym wirusa SARS-CoV-2, a także testom w kierunku grypy. Rejestracja odbywa się zdalnie, a pacjenci są umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych. Bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta personel medyczny przeprowadza badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi i kontrolę oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział podejmuje lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której ocenia pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji. Wszyscy pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek i odkażania rąk.

Tyski oddział PAKS działa przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez przy ul. Edukacji 102.

ar / tychy.info, źródło: Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, naszesprawy.eu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.