Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 czerwca 2020

Ósmoklasistom życzymy powodzenia! Zaczęły się egzaminy

We wtorek, 16 czerwca rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. W Tychach do testów przystąpi 903 uczniów publicznych szkół podstawowych. Życzymy połamania piór!

czterolistna koniczyna, powodzenia
fot. pixabay.com


Tegoroczne egzaminy ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju zostały przesunięte z kwietnia na 16-18 czerwca. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek o godz. 9.00 rozpoczną egzamin z języka obcego nowożytnego. Testy będą odbywały się w podwyższonym rygorze sanitarnym.

W Tychach do egzaminu ósmoklasisty przystąpi 903 uczniów publicznych szkół podstawowych. Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godz. 9.00, z tym, że egzamin z j. polskiego uczniowie będą pisali 120 minut, z matematyki - 100 minut, a egzamin z języka obcego potrwa 90 minut.

- W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony: o 60 minut - w przypadku języka polskiego, o 50 minut - w przypadku matematyki oraz o 45 minut - w przypadku języka obcego nowożytnego - mówi Dorota Gnacik - dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół organizujących egzaminy ósmoklasisty są podobne do tych dla maturzystów. Składają się na nie m.in.:

  • obowiązek zachowania 1,5 m odstępu w oczekiwaniu na wejście do sali egzaminacyjnej,
  • obowiązek zakrywania przez uczniów ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną,
  • zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi,
  • niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia),
  • zakaz gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie.
  • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą, jeżeli uznają to za właściwe, mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.