tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2020
  • 15 czerwca 2020

Rusza rekrutacja do klasy Mistrzostwa Sportowego

Zespół Szkół nr 1 wspólnie z GKS Tychy uruchamia kolejną klasę Mistrzostwa Sportowego. Na absolwentów szkół podstawowych czeka 20 miejsc.Termin złożenia odpowiednich dokumentów w szkole będzie możliwy w dniach 15-22 czerwca. Koniecznym warunkiem rekrutacji są testy sportowe przeprowadzone przez trenerów sekcji młodzieżowej KP GKS Tychy, które odbędą się według następującego harmonogramu:
  • 29 czerwca (poniedziałek), godz. 10:00 - próba motoryczna
  • 30 czerwca (wtorek), godz. 10:00 - próba specjalistyczna (piłkarska)
  • termin dodatkowy: 13.07 (poniedziałek), godz. 10:00


Testy sportowe odbędą się na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji 7.

Pełny regulamin rekrutacji do Liceum nr 4 działającym przy Zespole Szkół nr 1 w Tychach na rok szkolny 2020/2021, znajduje się TUTAJ.

- Celem Szkoły Mistrzostwa Sportowego GKS Tychy jest przygotowanie zawodników do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego wykształcenia. Nowatorskie podejście do procesu nauczania oraz profesjonalna kadra trenerska to gwarancja wysokiego poziomu nauczania i zapewnienie odpowiedniej liczby zajęć treningowych. Praca szkoleniowa przyczynia się do systematycznego i płynnego rozwoju młodych zawodników; prowadzenie treningu zindywidualizowanego, ukierunkowanego na rozwój talentu jednostki. Wymiernym efektem procesu nauczania jest prezentowany przez naszych uczniów poziom sportowy w rozgrywkach mistrzowskich - mówi Jarosław Zadylak, koordynator sekcji młodzieżowej KP GKS Tychy.

Marcel Misztal
Marcel Misztal · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Uczniów czeka 16 specjalistycznych godzin lekcyjnych w tygodniu, które będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Zajęcia będą odbywać się również na terenie obiektów GKS Tychy, a cały plan treningowy będzie całkowicie dostosowany do obowiązków szkolnych.

Młodzi piłkarze będą bardzo blisko pierwszej drużyny, każdy kto będzie się wyróżniał otrzyma zaproszenie do treningów z pierwszoligowym zespołem. W ostatnim czasie takie wyróżnienie spotkało m.in. Marcela Misztala (na zdjęciu).W zeszłym roku zostały otwarte pierwsze dwie klasy SMS-u w ZS nr 1, w których naukę z treningami piłkarskimi łączy 15 uczniów w klasie po gimnazjum i 20 uczniów w klasie po szkole podstawowej. W sumie uczy się 35 młodych piłkarzy.

Pełny regulamin rekrutacji do Liceum nr 4 działającym przy Zespole Szkół nr 1 w Tychach na rok szkolny 2020/2021, znajduje się TUTAJ.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.