tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2020
  • 24 sierpnia 2020

Historyczne zdjęcie: Plac Wojciecha Korfantego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Zabudowa mieszkalno-usługowa osiedla K to temat kolejnej fotografii, którą publikujemy w ramach naszego cyklu "Historyczne zdjęcia".

Plac Wojciecha Korfantego
Plac Wojciecha Korfantego · fot. Zygmunt Kubski


Dziś publikujemy fotografię wykonaną przez Zygmunta Kubskiego. W opisie na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Fragment placu osiedlowego z niskim budynkiem mieszkalnym (na parterze m.in. biblioteka i punkty handlowo-usługowe). Po prawej widoczny fragment rzeźby przedstawiającej „Ślązaczkę Karolinkę” (obecnie rzeźba Augustyna Dyrdy znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego, nieopodal jej pierwotnej lokalizacji umieszczono nową rzeźbę „Karolinki” autorstwa Tomasza Wenklara).

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.