tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2020

Pijany kierowca BMW uderzył w drzewo, bo pomylił hamulec z gazem

Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę bmw, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że pomylił hamulec z gazem. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca BMW uderzył w drzewo, bo pomylił hamulec z gazem - 9.06.2020 · fot. KMP Tychy


We wtorek, 9 czerwca po godzinie 15.00 policjanci tyskiej drogówki udali się na ul.Mysłowicką w Tychach, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki BMW najprawdopodobniej utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojące na poboczu drzewo. Na szczęście kierujący nie potrzebował pomocy i nie doznał żadnych obrażeń.

Policjanci przebadali trzeźwość 28-latka. Okazało się, że miał on 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie i tłumaczył mundurowym, że pomylił hamulec z gazem. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.