Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 czerwca 2020

[ZDJĘCIA] Nowe elektrobusy mają jazdy próbne po ulicach Tychów

Nowe elektrobusy wykonały już kilka jazd próbnych po Tychach, a ładowarka pantografowa na ul. Wyszyńskiego jest regularnie testowana. To ostatnie próby techniczne przed przekazaniem pojazdów przez producenta do TLT.

Nowe elektrobusy na ulicach Tychów - 06.2020 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Autobusy elektryczne to zupełnie nowe rozwiązanie w Tychach. W związku z ich wprowadzeniem, Tyskie Linie Trolejbusowe otrzymują mnóstwo pytań, dlatego odpowiadają na kilka z nich.

Czy autobusy elektryczne zostały zakupione, aby zastąpić trolejbusy?

Absolutnie nie. Projekt unijny, w ramach którego dwa elektrobusy zostały zakupione, zakłada eksploatację tych autobusów na linii 291 i właśnie tam docelowo trafią. Nie wpłynie to w żaden sposób na istniejący w Tychach system trolejbusowy. Oczywiście elektrobusy mogą być używane na liniach trolejbusowych na przykład w przypadku wyłączeń napięcia i prac serwisowych.

Dlaczego autobusy elektryczne trafiły do floty TLT?

O tym, że projekt uruchomienia autobusów elektrycznych trafi do Tyskich Linii Trolejbusowych zadecydowało Miasto Tychy. Wzięto tutaj pod uwagę wieloletnie doświadczenie TLT w eksploatowaniu taboru elektrycznego. Elektrobus jest pod względem technicznym bardzo podobny do trolejbusu, z tą różnicą, że nie pobiera prądu z sieci napowietrznej.

Dlaczego na linii 291 nie mogą kursować trolejbusy?

Trasa tej linii przebiega pod siecią trakcyjną jedynie na kilku krótkich odcinkach. Eksploatacja trolejbusu na linii 291 wiązałaby się z jazdą wyłącznie na bateriach. Osiągnęlibyśmy ten sam efekt, co w przypadku elektrobusu, a pamiętać należy, że baterie w trolejbusach nie są tak pojemne jak w elektrobusach. Trolejbusy będą oczywiście wspomagały elektrobusy na tej trasie, choćby w przypadku serwisowania autobusów elektrycznych.

Już niedługo Tyskie Linie Trolejbusowe oficjalnie zaprezentują dwa najnowsze nabytki.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.