Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • 8 czerwca 2020

"Woda wokół nas" - RPWiK Tychy zaprasza na krótkie lekcje o wodzie

„Tyskie Wodociągi” już od dłuższego czasu uczą najmłodszych mieszkańców miasta, czym jest woda i jak należy o nią dbać. Jeszcze do niedawna wiedzę przekazywano m.in. na imprezach plenerowych, warsztatach edukacyjnych i spotkaniach w siedzibie firmy. Niestety pandemia spowodowała zawieszenie działań, w tym dwóch projektów przewidzianych na 2020 rok.

Pierwszy dotyczył konkursu plastycznego związanego z zaprojektowaniem przez uczniów szkół podstawowych - „Wodnej Rodziny”, drugi projekt polegał na bezpłatnym zamontowaniu na okres czterech miesięcy dystrybutorów wody w zgłoszonych do akcji szkołach z terenu obsługiwanego przez RPWiK Tychy S.A., a następnie na możliwości najmu, już bezpośrednio przez szkołę, takich dystrybutorów na preferencyjnych warunkach.

- Mamy nadzieję, że powyższe projekty będą mogły być kontynuowane w bezpiecznym w przyszłości okresie - czytamy w komunikacie prasowym. - Mimo wszystko chcemy jednak kontynuować nasze edukacyjne akcje i dlatego przygotowaliśmy dla uczniów tyskich szkół, ale nie tylko dla nich, bo przecież temat wody dotyczy wszystkich, serię „Krótkich lekcji o wodzie”.

Informacje będą publikowane na stronie internetowej RPWiK Tychy S.A. i w mediach społecznościowych. Będą to ciekawostki, przydatne informacje, ale także krzyżówki i zagadki dotyczące wody oraz tyskiej kranówki, z której codziennie korzystamy.

- Chcemy, aby odbiorcy naszej wody byli świadomi tego, skąd bierze się woda i jaką drogę pokonuje, aby z wodociągów dostać się do tyskich domów. Chcemy w nich również zaszczepić ekologiczne podejście do wody, które wyrobi nawyk oszczędzania kranówki przy codziennych domowych czynnościach - informuje RPWiK Tychy S.A. - Zapraszamy Was zatem na pierwszą lekcję i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zobaczyć się na żywo.

Krótka lekcja o wodzie

BM / tychy.info, źródło: RPWiK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.