tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • 9 czerwca 2020

Baza wiedzy o naszych sportowcach w Tyskiej Galerii Sportu

Na stronie internetowej Tyskiej Galerii Sportu w zakładce "Tyskie sławy" można znaleźć pierwszą obszerną bazę danych o znanych postaciach ze świata sportu w naszym mieście. W pierwszym etapie tworzenia tego wyjątkowego zbioru przedstawiono 60 nazwisk sportowców i trenerów związanych z Tychami.

Adam Bielecki
W Bazie wiedzy o tyskich sportowcach nie mogło zabraknąć himalaisty, Adama Bieleckiego · fot. www.facebook.com/pg/adambieleckiteam


Powstał wyjątkowy i jedyny zbiór legend tyskiego sportu. Są tu zarówno sportowcy, jak i trenerzy, przedstawiciele i przedstawicielki takich dyscyplin, jak: boks, bowling, futbol amerykański, futsal, himalaizm, hokej na lodzie, judo, ju-jitsu, karate, kajakarstwo, kickboxing, kolarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, mieszane sztuki walki (MMA), piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, siatkówka i zapasy.

Wśród 60 nazwisk m. in. hokeista Mariusz Czerkawski, hokeista Henryk Gruth, hokeista Krzysztof Oliwa, piłkarz Jerzy Dudek, lekkoatleta Witold Bańka, himalaista Krzysztof Wielicki, himalaista Adam Bielecki. W bazie znalazły się nazwiska mniej znane, często zapomniane, reprezentujące mało popularne dyscypliny sportu. Niewiele osób wie przecież, że to tyszanin Konrad Kapler był pierwszym polskim piłkarzem, który zagrał w barwach słynnego szkockiego klubu Celtic Glasgow. Albo że trener Andrzej Wołkowski, który prowadził hokeistów Górnika Murcki na lodowisku w Tychach, był olimpijczykiem w Garmisch Partenkirchen w 1936 roku.

Baza sportowców
Baza sportowców stworzona przez Tyską Galerię Sportu · fot. Tyska Galeria Sportu


Baza "Tyskie sławy" będzie cały czas aktualizowana o nowe fakty z życia sportowców i poszerzana o kolejne nazwiska. Tyska Galeria Sportu ma ambicje, aby do końca 2020 roku baza liczyła już 100 nazwisk. Liczy też na Wasze uwagi, sugestie i podpowiedzi.

Baza jest dostępna na stronie internetowej Tyskiej Galerii Sportu (www.tgs.tychy.pl): www.tgs.tychy.pl/?mod=slawy

ar / tychy.info, źródło: Tyska Galeria Sportu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.