tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • 5 czerwca 2020

Nie wiesz gdzie wyrzucić dany odpad? Skorzystaj z wyszukiwarki!

Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, drzwi po remoncie... Lista kłopotliwych odpadów może być długa. W Tychach uruchomiono wyszukiwarkę, która podpowie jak je segregować.

jak segregować odpady
Nie wiesz gdzie wyrzucić dany odpad? Skorzystaj z wyszukiwarki! · fot. UM Tychy


Wyszukiwarka została opracowana na potrzeby wszystkich mieszkańców Tychów - zarówno osób mieszkających w domach prywatnych, jak i dla mieszkańców bloków. Narzędzie pomaga segregować odpady i jest zgodne z obowiązującym system segregacji w Tychach.

Wyszukiwarkę znajdziemy na stronach: umtychy.pl, master.tychy.pl oraz w aplikacji mobilnej EcoHarmonogram (iOs, Android).

Jak to działaWchodzimy na stronę wyszukiwarki bądź w aplikację mobilną, wpisujemy nazwę odpadu w wyszukiwarce - przekieruje nas ona od razu do odpowiedniej lokalizacji:
• do pojemnika/worka,
• miejsca, do którego można dostarczyć odpad - np. PSZOK, zakładu unieszkodliwiania odpadów,
• wskaże sposób segregacji (np. odbiór w ramach zbiórki mobilnej zgodnie z harmonogramem w przypadku zabudowy jednorodzinnej, odbiór z altany śmietnikowej w przypadku zabudowy wielorodzinnej).

Dodatkowo, można dowiedzieć się więcej nt. zasad selektywnej zbiórki odpadów w mieście.

Co jeśli wyszukiwarka nie znalazła wpisanej przez nas pozycji?Wtedy taki odpad możemy dodać przez formatkę "Zgłoś brakujący odpad", która wyświetli nam się w polu wynikowym wyszukiwarki.

- Wyszukiwarka została opracowana na potrzeby wszystkich mieszkańców Tychów - zarówno osób mieszkających w domach prywatnych, jak i dla mieszkańców bloków. Narzędzie to pomaga segregować odpady i jest zgodne z obowiązującym system segregacji w Tychach - mówi Małgorzata Ryt z MASTER Odpady i Energia.

Baza odpadów ujętych w wyszukiwarce liczy ponad 13 tysięcy pozycji i cały czas jest uzupełniana o nowe obiekty.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.