tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020

Bracia i solidny obrońca zostają w Tychach

Ich piłkarskie drogi nie zawsze się krzyżowały, ale od prawie trzech lat mogą grać w jednym zespole. Tak będzie jeszcze przez co najmniej dwa najbliższe sezony. Bracia Piątek podpisali nowe kontrakty, które będą obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Kuba i Kacper Piątek zostają w GKS Tychy na kolejne dwa sezony
Kuba i Kacper Piątek zostają w GKS Tychy na kolejne dwa sezony · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


W tym sezonie bracia Piątek rozegrali bardzo zbliżoną do siebie liczbę spotkań. Kacper 14 razy meldował się na boisku i zdobył 2 bramki. Kuba ma na swoim koncie jeden mecz więcej, ale strzelił z kolei jednego gola.

- Kuba i Kacper to młodzi zawodnicy, ale mający już niemałe pierwszoligowe doświadczenie. Zdaję sobie sprawę, że swoją postawą zwrócili uwagę także klubów ekstraklasowych. Tym bardziej cieszę się, że udało się ich przekonać do naszej wizji i pozostaną w GKS Tychy. Wierzę, że razem z klubem będą pokonywali kolejne kroki naprzód w rozwoju swoich karier - mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Łukasz Sołowiej związał się z GKS Tychy rocznym kontraktem
Łukasz Sołowiej związał się z GKS Tychy rocznym kontraktem · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Kolejny podpis złożył również Łukasz Sołowiej. Obrońca związał się z GKS Tychy rocznym kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Umowa może zostać jednak przedłużona o kolejnych dwanaście miesięcy.

- Łukasz jest doświadczonym środkowym obrońcą, który zawsze bardzo sumiennie podchodzi do swoich obowiązków. Gra twardo, ale praktycznie omijają go kontuzje. Nigdy nie odstawia nogi, potrafi walczyć o swoją pozycję w piłkarskiej hierarchii. Oprócz obowiązków defensywnych potrafi również zagrozić bramce przeciwnika przy stałych fragmentach gry - dodaje sternik GKS Tychy.

W tym sezonie 31-letni obrońca rozegrał 16 spotkań w których zdobył jedną bramkę.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.