Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 czerwca 2020

Siostry Wajs w #hot16challenge2. Teledysk powstał w Tychach!

Śląski zespół Siostry Wajs & Stonoga, wykonujący muzykę dla dzieci, tym razem postanowił zmienić klimaty i zarapował w ramach #hot16challenge2. Teledysk do utworu nakręcono w Tychach, m.in. na Paprocanach.Siostry w swoim przekazie nie tylko podkreślają nieocenioną rolę służby zdrowia w czasie epidemii, ale także chcą zwrócić szczególną uwagę na dzieci, którym często w domowym zaciszu dzieje się krzywda.

#hot16challenge2 to wyzwanie polegające na napisaniu i nagraniu utworu w 72 godziny. Następnie osoba lub zespół biorący udział w akcji ma za zadanie nominować kolejne osoby do włączenia się do inicjatywy. Siostry Wajs zaprosiły do akcji Telewizję TVS i Ninę Nocoń, Polskie Radio Dzieciom oraz Domkę Guzek.

Słuchacze mogą wesprzeć dobrowolnie internetową zbiórkę środków na walkę z koronawirusem pod nazwą "Beef z koronawirusem #hot16challenge" w serwisie Siepomaga.pl. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom.#Hot16challenge stało się popularne sześć lat temu jako ruch między artystami, w którym raperzy oraz twórcy reprezentujący inne muzyczne gatunki, po nominacji musieli nagrać 16 wersów w ciągu 72 godzin. Po zakończeniu artysta wyznaczał 4 inne osoby, które zrobią to samo. Obecnie na całym świecie trwa sequel z charytatywnym akcentem.

Siostry Wajs
Siostry Wajs zarapowały dla medyków! · fot. kadr z teledysku do #hot16challenge2


Zespół Siostry Wajs & Stonoga tworzą pochodzące ze Śląska siostry Agnieszka i Patrycja. Każda z dziewczyn od najmłodszych lat występuje na scenie zarówno muzycznej, jak i teatralnej. W 2014 roku postanowiły połączyć swoje siły i doświadczenie sceniczne związane z twórczością dla dzieci. Wynikiem tej współpracy jest projekt muzyczny skierowany do najmłodszych odbiorców muzyki rozrywkowej. W 2015 roku pojawiła się debiutancka płyta zespołu. Album został prenominowany do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii debiut roku. Siostry wyruszyły też w trasę koncertową. Utwór „Kolorowa Stonoga” znalazł się na najpopularniejszych składankach dla dzieci, m.in Radio Złote Przeboje dla Dzieci Vol. 2 oraz Mały koncert życzeń TVS vol. 2. Niedawno pojawił się ich drugi album pt. „Uśmiechnięte dźwięki”.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.