tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • 16 czerwca 2020

Hulajnogi mają pojawić się na ulicach Tychów jeszcze w czerwcu

Michał Kasperczyk wystąpił do prezydenta miasta z propozycją utworzenia sieci hulajnóg miejskich w Tychach. Takie pojazdy są już od dłuższego czasu obecne na ulicach sąsiednich Katowic. Czy sprawdzą się również w naszym mieście? Miejski Zarząd Ulic i Mostów poinformował, że zgłosił się już inwestor. Hulajnogi mają pojawić się na tyskich ulicach jeszcze w czerwcu.

hulajnogi
Hulajnogi w Tychach? Czy pomysł radnego Michała Kasperczyka ma szansę się przyjąć? · fot. pixabay


Radny swoją propozycję popiera faktem, że obecnie ze względu na sytuację z COVID-19 w mieście zachwiany został system transportu publicznego. Ograniczenia w ilości pasażerów już teraz odbijają się na mieszkańcach w godzinach szczytu, gdy mają problem, by dojechać i wrócić z pracy.

Samorządowiec wskazuje, że system roweru miejskiego w naszym mieście ma zaledwie 7 stacji, tym samym stanowi bardziej ofertę rekreacyjną niż uzupełnienie rozwiązań komunikacji publicznej. Mieszkańcy, nie mając wyboru, zmuszeni są do korzystania z samochodu, co negatywnie wpływa na otoczenie. Częściowym rozwiązaniem problemu komunikacyjnego byłoby według niego uruchomienie systemu miejskich hulajnóg, które pozwoliłyby mieszkańcom szybko pokonywać krótkie odległości. Radny proponuje więc nawiązanie współpracy z operatorem hulajnóg miejskich, co nie będzie generowało dodatkowych kosztów dla miasta, a usprawni życiem wielu tyszanom.

- Te dwukołowe pojazdy stały się prawdziwym hitem komunijnym w wielu miejscowościach, zdobywając coraz większą popularność. Podbijają serca mieszkańców miast, gdzie stają się alternatywą dla rowerów, samochodów, czy komunikacji miejskiej. Są poręczne i pozwalają na szybkie przemieszczenie się w wybrane miejsce, omijając korki. To nie tylko dobry środek transportu dla dorosłych, ale również dzieci. Dzięki silnikowi elektrycznemu jazda jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza niż w przypadku tradycyjnych hulajnóg. Wystarczy stanąć na podeście, wcisnąć manetkę gazu i dodatkowo świetnie się bawić podczas jazdy. Producenci oferują mnóstwo modeli, chwaląc się przy tym ich świetnymi parametrami, nowoczesnym designem i przydatnymi funkcjami - czytamy w interpelacji Michała Kasperczyka.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów poinformował kilka dni temu, że pojawił się już inwestor, który zaoferował wprowadzenie hulajnóg w naszym mieście. W urzędzie miejskim odbyło się już spotkanie w tej sprawie. Hulajnogi mają pojawić się w Tychach już w czerwcu, a podmiot, który je wprowadzi weźmie na siebie pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie sieci pojazdów.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.