Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • 6 czerwca 2020

Nielegalne wyścigi samochodowe przy Dmowskiego. Apel radnej

Radna Rady Miasta skierowała do prezydenta Tychów interpelację w sprawie wzmożenia kontroli policji w kierunku nielegalnych wyścigów samochodowych, które są, zdaniem mieszkańców i radnej, urządzane w rejonie ulicy Dmowskiego (pomiędzy rondami w pobliżu marketu Auchan i Hotelu Tychy). Komenda Miejska Policji nie potwierdziła zgłoszeń dotyczących wyścigów w tym miejscu. Podjęła jednak dodatkowe kontrole.

policja, radiowóz
fot. Komenda Główna Policji


Jak wskazuje radna, Anita Skapczyk mieszkańcy przekazali informacje, że kierowcy na podanym obszarze miasta urządzają wyścigi niejednokrotnie samochodami po tuningach. Poziom hałasu wówczas znacznie przekracza dopuszczalną normę. Tyszanie wskazali, że miejscem „zlotu" samochodów jest parking pod halą sportową na Piłsudskiego, skąd wyruszają w miasto. Wyścigi mają miejsce w godzinach wieczornych. Radna zaapelowała o przeprowadzenie czynności policji, które ograniczą tego typu praktyki.

Zapytaliśmy tyską policję o dotychczasowe działania jednostki w sprawie wyścigów we wskazanej części miasta, a także w innych rejonach. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji, mł. asp. Agnieszka Semik poinformowała, że w okresie ostatniego roku policja nie zanotowała zagrożenia dotyczącego nielegalnych wyścigów samochodowych na ul. Dmowskiego pomiędzy rondem przy Auchanie, a rondem przy Hotelu Tychy. Podkreśliła, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dokonali weryfikacji zgłoszeń, które zostały zarejestrowane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w ostatnim roku. Jak wskazuje, wszystkie zostały skrupulatnie sprawdzone. Zjawisko nielegalnych wyścigów w naszym mieście jest stale na celowniku funkcjonariuszy tyskiej komendy. Rzecznik wskazuje, że policjanci pełnią służbę pod tym kątem z inicjatywy własnej, jak i uwzględniając sygnały otrzymywane ze strony mieszkańców.

W ostatnim roku sygnały o nielegalnych wyścigach miejskich zostały odnotowane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 22 razy i dotyczyły ulic: Józefa Piłsudskiego, Uczniowskiej, Jaśkowickiej, Mikołowskiej, Obywatelskiej, Asnyka (łącznik z trasą DK-44), Mąkołowskiej, Sikorskiego (w pobliżu Piramidy - tu zarejestrowano aż 8 doniesień), Towarowej, Jaroszowickiej. Żadnego z wymienionych zgłoszeń tyska policja jednak nie potwierdziła.

Jak poinformowała rzecznik policji, mając na względzie zgłoszenie problemu przez radną, tyscy policjanci, poza standardowymi zadaniami do służby, które dotyczą represjonowania zjawiska nielegalnych wyścigów samochodowych, dokonali dodatkowych kontroli wskazanego miejsca celem ujawnienia ewentualnych przekroczeń prędkości, czy wyścigów samochodowych.

- Chciałabym zachęcić mieszkańców do informowania policji każdorazowo o tego typu incydentach jak i innych sytuacjach, mogących stwarzać realne zagrożenie. Musimy pamiętać, że nie reagując - akceptujemy. Zatem reagujmy i nie bagatelizujmy tego, co się wokół nas dzieje - mówi rzecznik tyskiej policji. - Rekomenduję korzystanie z narzędzia przeznaczonego do tego celu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można anonimowo zgłosić problem. Zapewniam, iż każde zgłoszenie jest przez policjantów weryfikowane i nie pozostaje bez reakcji - tłumaczy policjantka.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.