tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2020

11-letni chłopiec potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej

We wtorek, 2 czerwca około godziny 7.00 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR - Ratownik 4 w rejonie ul. Sikorskiego. Śmigłowiec został zadysponowany celem szybkiego transportu 11-letniego chłopca, który potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Sikorskiego - 2.06.2020 · fot. 112Tychy


Chłopiec był już pod opieką naziemnego zespołu ratownictwa medycznego. Na czas interwencji latającej karetki zablokowano ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Zbożowej do ul. Zacisze w stronę trasy DK1 oraz od skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego w kierunku centrum miasta. Zabezpieczający miejsce lądowania policjanci wyznaczyli objazdy. Śmigłowiec wylądował na terenach zielonych w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego - Zacisze.

Po kilkunastu minutach chłopiec pod opieką medyków i strażaków został przeniesiony z mieszkania do śmigłowca. Drogą lotniczą został on przetransportowany do szpitala w Katowicach Ligocie. Działania na miejscu trwały około godziny. Po odlocie śmigłowca do szpitala ruch na ul. Sikorskiego został całkowicie przywrócony.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.